Encyklopedia Biblii

Wydawnictwo: Świat Książki
biblia, religia, encyklopedia
Kornelia

Dla milinów ludzi na całym świecie Biblia jest książką wszystkich czasów, a zarazem najmniej czytanym bestsellerem. Encyklopedia nasza stanowi rodzaj przewodnika po tekście Biblii, skomponowanego hasłowo, częściowo tematycznie, częściowo alfabetycznie. Książka niezwykle komunikatywna, przestawia najważniejsze postaci, pojęcia, wydarzenia historyczne, warunki geograficzne, terminy filozoficzne i realia życia codziennego, związane z Biblią. Zawiera ponad 500 kolorowych ilustracji, diagramów i mapy.

źródło opisu: Świat Książki, 1997

źródło okładki: Świat Książki, 1997