Dilvish przeklęty

1991-01-02
8385202102
Małgorzata Pacyna
ucieczka piekło fantasy

Całkiem niezła pozycja. Dobrze się to czyta, potrafi wciągnąć i nie dłuży się. Fabuła może i nie jest odkrywcza ani jakaś nowatorska, ale "daje rade". Bohaterowie czyli Dilvish i Kary są znośni, a nawet można ich polubić. Co mi natomiast przeszkadzało? No cóż książka wydaje się być raczej zbiorem opowiadań ze sobą powiązanych, ustawionych w kolejności chronologicznej niż płynną opowieścią, a zdecydowanie wolałbym płynną opowieść. Zabrakło mi też jednego rozdziału w piekle. Mimo wszystko w miarę szybko "wciągnąłem" tę książkę i na pewno sięgnę po kolejną część.

Ciekawa przygodówka fantasy, w rycerskim stylu.

Ciekawa przygodówka fantasy, w rycerskim stylu.

Proste, podstawowe Heroic Fantasy. Zbiór opowiadań z Dilvish'em z różnych gazet. Opowiadania są bardzo króciutkie (poza dwoma dłuższymi w środku książeczki) i w miarę łączą się w całość (niektóre wątki są niedokończone)... Bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Książeczka ma mały kieszonkowy format (wydanie z pomarańczową okładką) i kosztowała niecałe 2 złote na internecie. Same plusy :)

Książka bardzo ale to bardzo mnie zaskoczyła. Zaskakujące było w niej to, że dałem się w nią wciągnąć. Alergicznie reaguję na magię i tego typu pierdoły w książkach (a wszystko przez tą cholerną modę, która do zarzygania drąży ten temat) a jednak... Czytało się świetnie. Świetnie do tego stopnia, że nawet sięgnąłem po dalsze losy Dilvish'a.

Jedno z najlepszych heroic fantasy jakie czytałem. Zelazny po raz kolejny pokazał klasę. Mistrzostwo!

Roger Zelazny pełną gębą takiego go lubię!

Roger Zelazny pełną gębą takiego go lubię!

Polecam!

Polecam!

W tych czasach ta książka zdaje się być trochę naiwna, ale jadnak Zelazny to solidna firma i klasyk, trzeba czytać!

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Jedna z moich pierwszych hero-fantasy. Książka z dzieciństwa, dlatego o jedną ocenę wyżej.

• Przeczytane więcej niż raz

Dodaj cytat z książki Dilvish przeklęty