Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody

Wydawnictwo: G+J
978-83-7596-153-9
Afryka, Namibia, podróże
Bogumiła

Od dawna marzyli o Afryce, zaś Namibia jako cel rodzinnej podróży wydawała się idealna. Z dwuletnim Stasiem i trzyipółletnim Michasiem przejechali 9000 kilometrów, konfrontując wyobrażenia z rzeczywistością i przekonując się (po raz kolejny!), że dzieci potrafią być wspaniałymi kompanami w podróży, choć ich postrzegania świata bywa dla dorosłego zaskakujące (na farmie gepardów dzieci przestraszyły się... jamnika!)."Namibia.9000 kilometrów afrykańskiej przygody" to pierwsza książka jaka ukazała się w Polsce pokazująca różnorodność tego niezwykłego kraju. Relacja napisana barwnie i z humorem pozwala czytelnikowi na odkrywanie fascynujących miejsc oraz pokazuje codzienność i afrykańskie realia podróży z dziećmi.

źródło opisu: http://merlin.pl/Namibia-9000-km-afrykanskiej-przy...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Namibia-9000-km-afrykanskiej-przy...»

Albert | 2019-03-24

Bardzo sympatyczna książka, bez zadęcia i natchnionych rozważań tak obecnie popularnych u wszelkiego rodzaju "podróżników". Namibia podana w formie konkretnej, zwięzłej i przystępnej. Dobre uzupełnienie mapy przy planowaniu wyjazdu.
Jeśli ktoś chce wejść głębiej w historię Namibii, powinien sięgnąć bo rewelacyjną "Zbrodnię Kajzera"

Agnieszka Garncarczyk | 2019-03-03
Przeczytana: 02 marca 2019

Namibia, kraj chyba najbardziej tajemniczy spośród krajów afrykańskich. Pełen niesamowitych krajobrazów, egzotycznych piękności i ekscytujących wszystkich kopalni diamentów.
W taką podróż zabierają nas podróżnicy Anna i Krzysztof Kobus, którzy przemierzyli ten kraj ze swoimi dziećmi.Nie jest to zwykły przewodnik po kraju, lecz swoisty informator jak należy się przygotować do takiej wyprawy - zwłaszcza podróżując z małymi dziećmi, gdzie szukać transportu, noclegów, przewodników. To relacje ze spotkań z tubylcami, którzy jakże są inni niż zabiegani Europejczycy.
A wszystko to okraszone pięknymi fotografiami takimi domowymi nie stylizowanymi i upiększanymi.

Iwona | 2017-09-03
Przeczytana: 2012 rok

Tak naprawdę to praktyczny przewodnik dla podróżujących na własną rękę. Jednakże jeśli nie możesz się wybrać to przeczytaj, poznasz odrobinę tego pięknego kraju.

qqrczak | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Przedmiotem książki jest podróż małżeństwa wraz z dwójką małych dzieci przez Namibię. Podróż ta przebiega po utartych dla turystów szlakach wypożyczonym i wyposażonym samochodem terenowym.Cóż podróżowanie z dziećmi na swoje prawa. W mojej ocenie książka bardzo przeciętna, nic właściwie ciekawego w niej nie ma, nic co by spowodowało że da się ją jakoś szczególnie zapamiętać, napisana trochę jakby na szybko. Bez wątpienia stanowi ona zachętę dla osób, które mają dzieci a boją się ruszyć w nieznane, bo okazuje się że można. Dodatkowo pozycję tą mogę polecić osobom, które tego typu podróż po Namibii planują, bo dowiemy się trochę o tym jak i gdzie bezpiecznie dotrzeć z maluchami. Natomiast osoby zainteresowane tym kawałkiem świata nie znajdą w tej pozycji nic odkrywczego. Na plus jakość wydania i zdjęcia.

| 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Można powiedzieć, że czytałam ją na dwa razy. Pierwszy raz zmuszałam się do niej i brnęłam dalej, chociaż styl pisania autorki kompletnie mnie do siebie nie przekonał. Odnosiłam wrażenie, że czytam suche informacje przepisane rodem z Wikipedii. W połowie się znudziłam i odłożyłam książkę na bok. Wróciłam do niej po przeczytaniu kilku lektur zmobilizowana, by dotrwać do końca. Końcówka okazała się dla mnie o wiele bardziej interesująca niż początek. Do książki jednak prędko nie wrócę (zakładając, że w ogóle kiedykolwiek zdecyduję się przeczytać ją jeszcze raz), ale czy jej nie polecam? Jeśli ktoś zainteresowany jest Namibią to na pewno dowie się z niej wielu ciekawych rzeczy. W przypadku, gdy sięga po nią jednak osoba, mająca naprawdę niewielką wiedzę o tym państwie, może zostać ona bardzo łatwo przytłoczona nawałem historycznych – i nie tylko – informacji. Zawsze można jednak sięgnąć po książkę i przekonać się na własnej skórze, czy...

MoniaJ | 2015-03-16
Przeczytana: 22 lutego 2015

Fajny tekst, inspirujące zdjęcia, chce się jechać.

Itka | 2014-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2014

"Namibia" to bardzo ciekawa pozycja, w której państwo Kobusowie opisują swoją podróż z dziećmi po Afryce. Oprócz interesującej relacji z wyprawy w książce możemy znaleźć wiele informacji dotyczących tego afrykańskiego państwa. Ponadto dużym plusem książki są piękne zdjęcia zdobiące karty tej lektury. Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

Bastet | 2014-05-20
Przeczytana: 17 listopada 2012

Książka fajnie napisana i ładnie wydana. Chętnie się po nią sięga. Jest podzielona na historię i ciekawostki, które są przejrzyście podane.
Język jest przyjemny,a opis podróży bardzo ciekawy. Polecam nawet nie fanom Afryki.

LordRuthven | 2012-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 listopada 2012

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wyjazd wartościowy sam w sobie, piękne zdjęcia (szczególnie wieczorne ujęcia na kampingach)... z drugiej strony całość bardzo krótka, a przy tym dość banalna (pojechaliśmy tu, zapłaciliśmy za wjazd, potem kupiliśmy suweniry od miejscowych, następnie zapłaciliśmy znowu i zatańczyli dla nas, potem [znowu za kasę] pokazali nam jak polują, a następnie za drobną opłatą...)
Dodatkowo (niestety) Pani Anna pisze po prostu dość słabo, więc jakoś to wszystko człowieka nie wciąga.

monidecor | 2012-01-05
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Jeśli sądzicie że wyprawa do Arfyki z dwójką małych dzieci jest niebezpieczna i niemożliwa bądź myślicie o rodzinnej wyprawie w nieznane ale macie wątpliwości, sięgnijcie po książkę "Namibia.9000 km afrykańskiej przygody".

Anna Olej-Kobus oraz Krzysztof Kobus to podróżnicy, fotografowie i dziennikarze. Postanowili wraz z dwójką swoich dzieci, tzn. z dwuletnim Stasiem i trzyipółletnim Michasiem wybrać się na niezwykłą wyprawę liczącą 9000 km po Namibii.
Autorzy udowadniają, jak ciekawa i wartościowa może być podróż z dziećmi, opisują ciekawe miejsca takie jak np. farma oswojonych gepardów, ryczące wydmy na pustyni Namib, wymarłe miasteczko diamentów oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Książka zawiera wiele wspaniałych fotografii, a po uśmiechach dzieci na nich widać, że świetnie się bawią podczas tej wyprawy. na końcu książki zamieszczono wiele praktycznych informacji dla osób planujących wyprawę do Namibii.

Ja przeczytałam ta książkę jednym tchem. Na każdej stronie książki...