Strategie zarądzania kapitałem obrotowym netto w przedsiębiorstwach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
biznes, finanse

Studium empiryczno-teoretyczne. Przedstawione w publikacji rozważania koncentrują się wokół zależności występujących między strategią ogólną przedsiębiorstwa a decyzjami podejmowanymi w obszarze zarządzania kapitałem obrotowym netto. Ich celem jest wskazanie strategii zarządzania kapitałem obrotowym netto, która w znacznym stopniu może wpłynąć na wartość przedsiębiorstwa. Praca nie ogranicza się jedynie do prezentacji aspektów teoretycznych, ale wzbogaca je wynikami badań empirycznych.