Z busolą w sercu

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Izabela

Autorka jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. Podjęła ją już na parę lat przed powstaniem hasła: „Prasa kłamie”, zajmując się w „Dzienniku Zachodnim” w Katowicach publicystyką społeczno-kulturalną oraz reportażem i szukając niestrudzenie tych rejonów, w których pisanie prawdy było możliwe, czym zyskała popularność u czytelników. W 1980 roku, gdy tylko pojawiło się to hasło, przeszła na pełny etat do prasy „Solidarności”.
Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała na zasadzie współpracy w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden i „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu. Pod koniec roku 2003 jeden z jej wierszy "Morsche Altare" (Zmurszałe ołtarze) został umieszczony w książce, stanowiącej antologię powstałą w wyniku konkursu, a następnie ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany "Leichter als Atem" (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem "Wege zum Erfolg" (Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia, zatytułowane "Sprung über den Abgrund" (Skok nad przepaścią). Wydano również jej książki napisane w języku polskim: powieści "Sen" i "Wielki Manipulator", wspomnienia "Skok nad przepaścią" oraz dwa tomiki wierszy.

źródło opisu: http://www.wfw.com.pl/

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/