Aleksander Fredro

literatura faktu
megiddovl

Eldunari | 2013-04-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Mogę śmiało powiedzieć, że Fredro należy do moich ulubionych komediopisarzy. Na potrzeby dalszej edukacji i lepszego rozumienia jego twórczości, sięgnęłam po książkę Wyki i nie zawiodłam się - lekki język pozwala na przyjemne przyswojenie biografii autora, a analiza jego twórczości od strony biograficznej pomaga rozjaśnić pewne niejasności i związki autora z kulturą zachodniej Europy. Książka wzbogacona jest o zdjęcia przestrzeni, w których obracał się Fredro, obrazy przedstawiające rodzinę Fredry i jego samego. Godne polecenia każdemu sympatykowi Fredry, jak również uczniom szukającym dodatkowych tropów interpretacyjnych. :)

madame | 2016-06-21
książek: 2061