Bosch. Tajemnica namalowana rzeczywistością

Wydawnictwo: Fontanna
978-83-61159-17-9
xVariax

„Bosch” to kolejna powieść napisana w ostatnich latach, która uzmysławia, jak wielki wpływ wywarł na współczesną literaturę sensacyjną „Kod Leonarda da Vinci”. Rzecz jest osnuta wokół interpretacji obrazów tytułowego malarza Hieronima Boscha van Aakena. Autorzy sprawnie wplątują w powieściową intrygę prawdziwe zdarzenia bulwersujące czytelników gazet, jak np. afera z klasztorem betanek w Kazimierzu Dolnym. Elementów układanki jest tu zresztą wiele, bo i malarstwo Boscha, i tajne stowarzyszenie przykościelne, i hitlerowcy ukrywający skarby w dolnośląskiej kopalni, i spisek, i matactwa watykańskich funkcjonariuszy itd., itd. Są uczucia, seks, mistycyzm, zdrada. Autorzy z talentem panują nad całym tym materiałem i układają z niego intrygę przyciągającą uwagę czytelnika.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=394

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/img/prod/okladka-Bosch.jpg

Alicja | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2013

Rzecz jest osnuta wokół interpretacji obrazów tytułowego malarza Hieronima Boscha van Aakena. Sensacyjna powieść z dwójką bohaterów o inteligencji gimnazjalistów rozwiązuje głównie za pomocą google’a tajemnicę sprzed wieków. W tle rytualne orgie, sadomasochizm i Kościół. Rzecz zdecydowanie dla miłośników gatunku, choć bardzo niewybrednych w swych oczekiwaniach, bo jest to produkt poprawny, o którym szybko się zapomina jak o wypitym drinku.

Anabel | 2015-03-02

Powiedzieć, że nie ma się słów, żeby cokolwiek na ten temat powiedzieć, to nic nie powiedzieć. Zdecydowałam się na tę lekturę z uwagi na miłość mą do malarstwa Boscha. Przebrnęłam z wielkim trudem i zażenowaniem. Wniosek końcowy odebrał mi mowę i oblekł w jakiś niewysłowiony wstyd właśnie, że ludzie, którzy też się interesują tą postacią i którzy musieli się przecież zapoznać z jego twórczością, przypieczętowali książkę taką bzdurą.

Jagna | 2015-09-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2015

Totalnie zakręcona i porypana książka.
O ile cała koncepcja "tajemniczych" obrazów Boscha baaaaardzo mi się podobała o tyle spiski i inne bractwa już nie bardzo.
Erotycznych scen sporo ale do przyjęcia, szkoda tylko, że wszystkie wydarzenia, działania i pobudki bohaterów nie zazębiały się ze sobą i nie łączyły w jakąś bardziej spójną i logiczną całość. Rozsypała się w pewnym momencie ta cała pokręcona historia a szkoda!

Cardio | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 13 października 2014

Brak mi słów, by opisać, jak bardzo ta książka jest niedokończona, niepotrzebnie wulgarna, historycznie przekłamana i słabo napisana. Najgorsza pozycja, jaką w przeciągu ostatnich (co najmniej) pięciu lat miałam "przyjemność" czytać.

Owcozaur | 2015-08-03
Przeczytana: lipiec 2015