Uciekinier. Opowieść o Harrym Houdinim

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czas i ludzie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-433-2
biografie, Houdini
anulla

"Książka Andrzeja Sowińskiego przybliża sylwetkę Harry'ego Houdiniego (1874-1926), najsłynniejszego magika i iluzjonisty świata, specjalisty od ucieczek i uwalniania się z kajdan, łańcuchów i więzów. Houdini potrafi wydostać się z zamkniętego sejfu, którego szyfr znał tylko właściciel, z zabitej gwoździami beczki, z wypełnionej wodą bańki na mleko. Znikał z zamkniętej celi więziennej. Związany sznurami i łańcuchami, zakuty w kajdanki skakał z mostów do Tamizy, Sekwany i Missisipi. Zawsze wypłynął. Zakładano mu kaftan bezpieczeństwa i zamykano w trumnie. Uwalniał się.
Jego wyczyny były tym bardziej tajemnicze, że nigdy nie uszkadzał przedmiotów, z których się uwalniał, i nie pokazywał, jak je otwiera.Odsłaniano kurtynę i oto stał triumfalnie uśmiechnięty, obok nietkniętego pojemnika, w którym przed chwilą był więziony, pozdrawiając widzów.
"Uciekinier" to pierwsza książka o Harrym Houdinim wydana w Polsce. Poznajemy w niej nie tylko najsłynniejsze triki mistrza, ale także jego barwne życie prywatne."

źródło opisu: Videograf II, 2006

anulla | 2011-05-26
Przeczytana: 23 maja 2011

Fascynująca opowieść o słynnym iluzjoniście, a do tego szerokie tło obyczajowe i społeczne czasów, w których żył Houdini. Plus żywy język i mnóstwo anegdot.

Marcinomn | 2016-03-27
Przeczytana: 21 marca 2016

Książkę czytałem rok:) Zacząłem w jednym i po 100 stronach stwierdziłem że.... nie nadaje się do niczego. Powróciłem do niej zwycięsko po roku i powiem nie było tak źle:) Pierwsze 100 stron po prostu wieje nudą prze zbyt duże poświecenie uwagi żydom nie Houdiniemu. Rozumiem styl autora a może i seri gdzie pisze że to opowieść o czasach i ludziach jednak nie podoba mi się to włącznie do biografii biografii innych ludzi i wiele mało interesujących szczegółów o kulturze.

Książka jest dobra tylko oczekiwałem więcej o samym Houdinim a o żydach z przyjemnością poczytam w innej książce o żydach gdy najdzie mnie na szukanie informacji o żydach. Co mogę więcej powiedzieć:)))

Polecam i proszę się nie zrażać pierwszymi 100 stronami gdzie będzie głównie o żydach ponieważ później biografia Houdiniego jest bardzo bardzo ciekawie opisana i pochłania się ją jednym tchem:))

MaryLu | 2016-07-23
Mormegil | 2016-04-06