Zwyciężyły wartości. Wspomnienia z Ravensbruck

papier
SediT_88
5 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Kobiecy obóz koncentracyjny w Ravensbrück założono w marcu 1939 roku, przywożąc więźniarki z innych obozów, a zlikwidowano w maju 1945 roku, po wkroczeniu wojska sowieckiego. Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład...

Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład Amerykanki. Najwięcej było Polek, stanowiły one ponad 30 procent stanu obozu.
Kolejne wydanie książki ukazało się dzięki staraniomi Dr Wandy Półtawskiej.

źródło opisu: Wyd.Marpress

źródło okładki: http://www.marpress.pl/?p=productsMore&iProduct=125

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku