Okładka książki Zwyciężyły wartości. Wspomnienia z Ravensbruck

papier
SediT_88
5 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Kobiecy obóz koncentracyjny w Ravensbrück założono w marcu 1939 roku, przywożąc więźniarki z innych obozów, a zlikwidowano w maju 1945 roku, po wkroczeniu wojska sowieckiego. Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład...

Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład Amerykanki. Najwięcej było Polek, stanowiły one ponad 30 procent stanu obozu.
Kolejne wydanie książki ukazało się dzięki staraniomi Dr Wandy Półtawskiej.

źródło opisu: Wyd.Marpress

źródło okładki: http://www.marpress.pl/?p=productsMore&iProduct=125

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Bastet | 2011-06-24