Okładka książki Zwyciężyły wartości. Wspomnienia z Ravensbruck

papier
SediT_88
5 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Kobiecy obóz koncentracyjny w Ravensbrück założono w marcu 1939 roku, przywożąc więźniarki z innych obozów, a zlikwidowano w maju 1945 roku, po wkroczeniu wojska sowieckiego. Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład Amerykanki. Na...

Przez obóz przewinęło się ponad 130 tysięcy kobiet 28 narodowości. Były tam przedstawicielki wszystkich krajów europejskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy, a także kobiety innych narodowości, na przykład Amerykanki. Najwięcej było Polek, stanowiły one ponad 30 procent stanu obozu.
Kolejne wydanie książki ukazało się dzięki staraniomi Dr Wandy Półtawskiej.

źródło opisu: Wyd.Marpress

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica