Wojna polsko turecka w latach 1672-1676, t.2

Seria: Bitwy/Taktyka
Wydawnictwo: INFORTeditions
historyczna
Filip

Seria Bitwy/Taktyka Opracowanie "Wojna polsko-turecka w latach 1672-1676" stanowi pierwszą w krajowej historiografii syntezę historyczno-wojskową zmagań zbrojnych pomiędzy Rzeczypospolitą szlachecką a Imperium osmańskim w czasach Jana Sobieskiego, hetmana wielkiego koronnego i króla polskiego. Geneza, przebieg oraz skutki wojny polsko-tureckiej przedstawiono na szerokim tle wydarzeń...

Seria Bitwy/Taktyka

Opracowanie "Wojna polsko-turecka w latach 1672-1676" stanowi pierwszą w krajowej historiografii syntezę historyczno-wojskową zmagań zbrojnych pomiędzy Rzeczypospolitą szlachecką a Imperium osmańskim w czasach Jana Sobieskiego, hetmana wielkiego koronnego i króla polskiego. Geneza, przebieg oraz skutki wojny polsko-tureckiej przedstawiono na szerokim tle wydarzeń politycznych, dyplomatycznych i wojskowych, które w zasadniczy sposób wpłynęły na końcowe rozstrzygnięcia wojny lat 1672-1676. Praca, oparta na pogłębionej bazie źródłowej, polskiej i zagranicznej, jak również na bogatej i aktualnej literaturze przedmiotu, została podzielona na dwa tomy - w pierwszym umieszczono analizę genezy wojny polsko-tureckiej oraz dwóch kampanii wojennych (1672 i 1673 r.), w drugim zaś opis kolejnych kampanii (1674-1676 r.) wraz z ich konsekwencjami politycznymi i militarnymi.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://infort-sklep.pl/