Wielka Encyklopedia Medyczna (ruj-słu)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Encyklopedia Medyczna / Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
978-83-286-0319-2
zdrowie, medycyna
Adam

Tom 19 (ruj–słu) tej nowoczesnej serii wydawniczej prezentuje w porządku alfabetycznym zagadnienia należące do następujących obszarów tematycznych: zdrowie, medycyna, profilaktyka chorób, nowości w dziedzinie medycyny, farmacji i biologii.Omówiono w nim m.in. tak aktualne dziś problemy jak SARS, szmery serca i schizofrenia. Przejrzyście zbudowane hasła wzbogacone są licznymi ilustracjami, tabelami, schematami i wykresami.

Oprócz części encyklopedycznej w tomie znajdują się monografie poświęcone zagadnieniom związanym ze snem i seksualnością oraz artykuły na temat samobójstw i profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Atutami kolekcji są przystępny język, prosta nawigacja, a także różnorodność materiałów uzupełniających. Słowem – tom 19 serii „Wielka Encyklopedia Medyczna 2011” to publikacja dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami medycznymi i chcą efektywnie dbać o swoje zdrowie, przydatna zarówno w domowej biblioteczce, jak i w instytucjach związanych z opieką zdrowotną.

Hasła:
"ruj-słu"