Wronia mama

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
CAROLINA CROW GIRL
wronia mama, młodzieżowe
ffer

Carolina za nic w świecie nie przyznałaby się nikomu, że mieszka z mamą i maleńką siostrą w starym szkolnym autobusie. Teraz dotarły nim do Kalifornii i zatrzymały się w miejscu, które należy do państwa Crouchów. I tam właśnie Carolina znalazła wronie pisklę, które wypadło z gniazda...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/159945-valerie-hobbs-wronia-mama

Historia wzruszająca i bardzo prawdziwa opowiada o Caroline, głównej bohaterce, która zamieszkuje w autobusie razem z mamą Melanie i malutką siostrą Trinity.
Nastolatka nie ma przyjaciół, znajomych czuje się osamotniona, nie akceptowana.
Któregoś dnia znajduje małą wronę nazywa ją Wronkiem, zaprzyjaźnia się z nim staje się jej prawdziwych przyjacielem.
Pouczająca, mądra z przekazem książka dla młodzieży, lubię poczytać dla odmiany coś takiego innego.
Wzruszyłam się przy tej książce, wciągająca akcja..naprawdę piękna, wartościowa warta przeczytania!!!

witcherrie | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

''Wronia mama'' ukazuje nietypowy sposób życia Caroline z jej matką Melanie i młodszą siostrą Trinity. Mieszkają one bowiem w..starym szkolnym autobusie. Pewnego dnia Caroline znajduje wronie pisklę- pewien chłopak o imieniu Stefan nieznający dziewczyny, ale widzący jej przywiązanie do ptaka nazywa ją wronią mamą.
Lektura porusza rozterki młodej nastolatki odnośnie związku jej matki z innym mężczyzną- nie tatą Caroline.
Gorąco polecam

Karla | 2013-02-07

Książka wzruszająca,smutna i trochę przeciętna. Opisuje zainteresowanie bohaterki do opieki nad ptakiem-to wokół niego "kręci się" akcja książki.

kamyk576 | 2013-08-22

Bardzo sympatyczna książka :-)

Kaseneczka | 2017-04-04
Przeczytana: 19 lipca 2016

Książka opowiada o dziewczynce, która mieszka razem z mamą i młodszą siostrą w autobusie. Pewnego dnia zatrzymują się w Kalifornijskim lesie należącym do rodziny Crouchów. Carolina pewnej nocy zaciekawiona dziwnym piskiem wyszła z pojazdu w poszukiwaniu czegoś przez co nie mogła spać.Dziewczyna po dłuższej wędrówce po ciemnym lesie znalazła skrzeczącą malutką wronę która wypadła z gniazda, Carolina mając dobre serce nie mogła zostawić biedaka w lesie. Dziewczyna bardzo polubiła wronę i nadała jej imię Wronek. Pewnego razu spotkała chłopca, który jeździł na wózku inwalidzkim on nazywa ją ,,wronią mamą'' z powodu ptaka, którym się opiekowała. Carolina i Stefan zostają przyjaciółmi i postanawiają wypuścić wronę na wolność. Dziewczynka bardzo przeżyła to że ptak odleciał bo bardzo go polubiła przez cały czas jak się nim opiekowała.
Moim zdaniem to najlepsza książka jaką można wybrać do czytania późnymi wieczorami bo naprawdę ma swoje przesłanie i jest bardzo dobra.

alexandra | 2015-11-08

Nie rozumiem jej przesłania.

maryna902245 | 2017-03-17
Przeczytana: 12 lutego 2017