Perdona si te llamo amor

Tłumaczenie: Cristina Serna
Wydawnictwo: Planeta Internacional
Scusa ma ti chiamo amore
978-84-08-07694-0
hiszpański
Hiszpana

Niki es una joven madura y responsable que cursa su último año de Bachiller. Alessandro es un exitoso publicista de treinta y siete años a quien acaba de dejar su novia de toda la vida. A pesar de los veinte años de diferencia que hay entre ambos y del abismo generacional que los separa, Niki y Alessandro se enamorarán locamente y vivirán una apasionada historia de amor en contra de todas las convenciones y prejuicios sociales. La historia está ambientada en la romántica ciudad de Roma, transportando al lector por las calles, restaurantes y sitios de moda de esta ciudad.

"Perdona si te llamo amor" se ha convertido en una involuntaria guía alternativa de esta ciudad. Deseosos de conocer los escenarios de esta Love story contemporánea, jóvenes de todo el mundo buscan los consejos que aparecen diseminados por todo el libro para descubrir dónde comer las mejores pizzas o saborear los helados más exquisitos.

deana | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Pewnie jak każdy z nas, mam ulubione filmy do których powracam gdy jestem zmęczona i chcę zapomnieć o pracy, zmartwieniach, całej rzeczywistości, która mnie otacza. Zazwyczaj są to trochę naiwne opowieści, które oczywiście muszą kończyć się happy endem. I właśnie jednym z nich jest film ,,Wybacz, ale będę Ci mówiła skarbie". Słodziutka, naiwna opowieść o miłości z dwudziestoletnią różnicą wieku.

Informacja, że jest ekranizacja powieści Frederico Moccia sprawiła, że koniecznie chciałam ją przeczytać. Niestety, bardzo się rozczarowałam. Cóż, powieść jest jak dla mnie przekombinowana. Autor chyba za bardzo chciał popisać się ... ciężko mi to nazwać .. pseudoerudycją, umiejętnością filozofowania, że stworzył książkę, jak dla mnie, totalnie nie do przyjęcia. Upchnięte są tam wątki, przemyślenia, motywy pasujące do głównego wątku tak samo jak wół do karety. Znałam doskonale główny wątek ale i tak ciężko mi było zorientować się o co w tym wszystkim chodzi.

Bardzo rzadko mi się zdarza,...

Dodi | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Pierwszy raz natknęłam się na tę książkę w zeszłym roku, kiedy można było ją dostać w Biedronce. Już sama okładka wzbudziła we mnie zainteresowanie i to do tego stopnia, że stojąc w sklepie przed regałem zaczęłam ją czytać. Niestety wtedy nie mogłam sobie pozwolić na jej zakup, wypożyczyć też nie miałam gdzie więc cierpiałam bardzo, że nie mogę jej dokończyć.
Dopiero jakiś czas temu dostałam ją w prezencie od mojej babci :)
Jest naprawdę FAN-TA-STY-CZNA! Pokochałam ją po raz drugi :3
W całej książce nie znalazłam ani jednej strony, która by mnie nudziła. Jest lekka, miła i przyjemna jednak w niektórych momentach potrafi doprowadzić do łez ^^
Niezaprzeczalnie przy najbliższej okazji sięgnę po kolejne książki tego autora ;3

Peyton | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Mam wrażenie, że styl pana Federica albo się uwielbia, albo nienawidzi. Z racji, że jest to moja pierwsza książka tego pisarza, na początku byłam baaardzo zniechęcona. Te wszystkie kolokwializmy, wulgaryzmy nawet w opisach, przedziwne dialogi... Myślałam - nie moja bajka. I gdyby nie to, że najpierw obejrzałam film, a dopiero później wzięłam się za książkę, to na pewno odpuściłabym po jakichś 50 stronach. Postanowiłam jednak dotrwać do końca z myślą, że jeśli film mnie tak zachwycił, to książka nie może być aż taka zła. Na początku szło mi mozolnie. Wymęczyłam te kilkadziesiąt stron, ale kiedy doszłam do momentu, gdy Alex poznaje Niki, było coraz lepiej! Akcja zaczęła się rozkręcać, przyzwyczaiłam się też do niecodziennego stylu autora, opisy i dialogi przestały mnie razić w oczy. Wciągnęłam się do tego stopnia, że trudno było mi się oderwać i gdybym tylko miała więcej czasu, to lektura poszłaby mi o wiele szybciej.
Idąc dalej... Włochy! Przyznam się bez bicia, że mój wybór nie był...

Dominika | 2011-03-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 lutego 2011

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Federico Moccia jest autorem powieści "Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie". Gdy pierwszy raz spojrzałam na okładkę, pomyślałam - to pewnie historia płytkich problemów jakiejś nastolatki. Kolorystyka okładki skutecznie mnie odstraszyła. Dopiero po jakimś czasie odważyłam się sięgnąć po nią i przeczytać fragment, który wytarł ze mnie wszystkie wcześniejsze negatywne odczucia.
W powieści poznajemy historię Nikki, niezwykle barwnej uczennicy ostatniej klasy szkoły średniej, oraz Alexa, dobiegającego czterdziestki art directora w jednej z agencji reklamowych. Nic na początku nie wskazuje na to, że ich relacja tak bardzo się pogłębi. Z pozoru dzieląca ich przepaść, zdaje się nie istnieć. Miłość bowiem nie patrzy w metryki.
Nasi główni bohaterowie poznają się w dość nietypowej sytuacji - podczas wypadku samochodowego. Spotykają się przez czysty przypadek.
Pomimo wszystkich rzeczy które ich dzieliły, aż do samego końca kibicowałam ich związkowi. Ale tu...

Jusia | 2011-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Co znajdziemy w tej książce?
* Historię miłości która jest niewyobrażalna w życiu ale to książka tutaj możemy dać się ponieść wyobraźni.
* Szaleństwo i dojrzałość.
* Świat osób niewinnych oraz brutalnych.
* Język bardzo współczesny, zabawny ale momentami też irytujący.
* Mnóstwo cytatów.
Książka dla osób od pewnego wieku i do pewnego wieku, ze względu na występujące "słowa" nie kupiłabym jej mojej babci:)

Edith | 2013-07-08
Przeczytana: 2010 rok

"Wybacz, ale będę Ci mówiła Skarbie" zdecydowanie mnie rozczarowała. Trafiłam na nią co prawda przypadkiem, jednak czytając opis z tylnej okładki spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
Sięgając po nią miałam nadzieje na ciekawą powieść o zakazanej miłości dwójki osób z różnych pokoleń. Zamiast tego dostałam historię kompletnie dla mnie nierealną, bohaterów, dla których ich związek nie był niczym dziwnym. Nie targały nimi żadne większe emocje czy choćby przemyślenia nad tym, czy aby na pewno dobrze postępują.
Książka jak dla mnie słaba. Nie mam pojęcia co dostrzegają w niej inni i dlaczego stała się taka popularna.
Z pewnością nigdy już nie sięgnę po książki tego autora.

Zaskakująca powieść roześmiałam się przy niej od ucha do ucha.
Porwała mnie i zaczytałam się naprawdę..chwilami zabawna, dowcipna ubaw po pachy miałam się uśmiałam.
Świetne, przyjemne czytadło na poprawę humorku wspaniale się czytało!!!

yootsuu | 2010-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2010

nie spodziewałam się, że mnie tak wciągnie. po pierwszych stronach myślałam, że nie dam rady przeczytać, ale od momentu spotkania Niki i Alexa jest rewelacyjnie. nie jest za słodko, dużo humoru, akcji, śmiechu. świetne opisy. dobrze wykreowane postacie - Niki nie sposób nie lubić, jest urocza! i tak bliska nastolatkom. a Alex... ideał faceta. wszystko to sprawia, że różnica wieku nie burzy i nie przeszkadza czytelnikom. niesamowicie ciepła opowieść, idealna na samotny wieczór. nie można się oderwać. wraca wiara w miłość, bez względu na wiek. ;)

Blair | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, *2010*
Przeczytana: 26 stycznia 2010

Do dziś pamiętam, jak pewnego razu wybrałam się do biblioteki, stanęłam pomiędzy regałami i głośno westchnęłam, że nie mam co czytać. Jakby znikąd przyleciała do mnie bibliotekarka i wręczyła mi tę oto książkę, mówiąc, że się nie zawiodę.

Miała rację.

Nie zawiodłam się, ponieważ po przeczytaniu 1/3, oddałam ją z powrotem. Tego po prostu nie dało się czytać. Mając 14 lat, uznałam, że ta książka jest infantylna. Serio. Boję się, co powiedziałabym o niej teraz...

Montgomerry | 2010-03-14

Czy może istnieć prawdziwa miłość, kiedy różnica wieku między kobietą a mężczyzną wynosi dwadzieścia lat? Próbę zdefiniowania odpowiedzi na to pytanie odnajdziecie na kartach książki włoskiego pisarza Federico Moccia „Wybacz,ale będę Ci mówiła skarbie”. Pełna uroku, dowcipu i przede wszystkim miłości.

Ona – Niki, siedemnastolatka, licealistka, która właśnie rozstała się z pierwszym swoim chłopakiem Fabiem .On – Alessandro, mężczyzna już prawie trzydziestosiedmioletni, dobrze sytuowany, pracujący w agencji reklamowej, opuszczony przez wieloletnią narzeczoną Elenę. Poznają się dzięki niegroźnemu wypadkowi, gdy Alex, jadąc swoim mercedesem wpada na Niki na skuterze. Alex pomaga dziewczynie odprowadzić skuter do warsztatu. Tymczasem Niki nie odpuszcza. Wielokrotnie dzwoni do Alexa. Zaczynają się spotkania, które z niewinnych przeradzają się w prawdziwe randki. Niki od początku jest przekonana, że spotkała mężczyznę swojego życia. Alex jako mężczyzna życiowo doświadczony na początku...