Poszatkują wyobraźnię, zaszokują, rozbawią, skłonią do refleksji, a nader wszystko przerażą! Jedenastu polskich i zagranicznych mistrzów horroru połączyło siły, w wyniku czego powstał zbiór opowiadań, jakiego jeszcze nie było! Nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce, zróżnicowane tematycznie, historie spod znaku grozy. Niektóre otrzymały prestiżowe nagrody, inne zostały sfilmowane, jeszcze...

Jedenastu polskich i zagranicznych mistrzów horroru połączyło siły, w wyniku czego powstał zbiór opowiadań, jakiego jeszcze nie było! Nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce, zróżnicowane tematycznie, historie spod znaku grozy. Niektóre otrzymały prestiżowe nagrody, inne zostały sfilmowane, jeszcze inne dopiero co wyszły spod piór swych twórców. Łączy je jedno: są ostre jak noże i potną każdego, kto je przeczyta!

źródło opisu: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=1&id3=317&k=&tyt=11%20ci%EA%E6&szuk=1

źródło okładki: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=1&id3=317&k=&tyt=11%20ci%EA%E6&szuk=1

"Sponiewierana" - Graham Masterton - moja ocena - 4/10
"Głód" - Robert Cichowlas - moja ocena 5/10
"Diabeł z mrocznego lasu" - Guy N. Smith - moja ocena 2/10
"Amerykański horror" - Łukasz Orbitowski - moja ocena 4/10
"Dyniogłowy" - John Everson - moja ocena 4/10

Bardzo kiepski zbiór. Nie polecam.

KaMiLa | 2014-08-02

Świetny zbiór, jest kilka gorszych utworów, ale reszta trzyma poziom.

Tomek | 2012-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Kiedy dotarłem do drzwi biblioteki, właśnie zaczynała się całkiem niezła śnieżyca. Pomimo tego, że idąc na pierwsze piętro budynku, cały czas tupałem na schodach, śnieg i tak nie zdążył się roztopić i odkleić od moich zimowych butów. Wparowałem do sali bibliotecznej, cały czas tupiąc i tupiąc. Ustawieni w długiej kolejce potencjalni czytacze, spojrzeli na mnie i kiwali głowami z niedowierzaniem. Głupio mi się zrobiło, wyszeptałem tylko szybkie dzień dobry i stanąłem karnie w ogonku. Po pięciu minutach czekania byłem lekko poirytowany, po kolejnych znudziło mi się czekać i zapuściłem się pomiędzy półki, w poszukiwaniu dobrej lektury. Dotarłem jakoś tak, pchany niewidzialną siłą do regału zatytułowanego HORRORY. Na jednej z jego półek stała książka o dość krzykliwej okładce. Wydawało się jakby do mnie salutowała i krzyczała, mnie weź, weź mnie!! Zerknąłem na notę wydawcy i zdecydowałem, że to właśnie ona zajmie moje kilka najbliższych dni. Tytuł 11 Cięć potęgował wrażenie dobrego...

paulina | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Cieszę się, że zaczęłam czytanie tej serii od "13 ran", która jest o niebo lepsza od tej książki.
Z tyłu "11 cięć" zachęcający opis: "Łączy je jedno: są ostre jak noże i potną każdego, kto je przeczyta!"
Otóż 3x NIE!
NIE są ostre jak noże
NIE pocięły mnie, a nieco znudziły
NIE ma mowy o żadnym horrorze
Słabe, przeciętne, dłużące się ...
Jedno, może dwa opowiadania zaciekawiły mnie bardziej. Ale nie rozumiem dlaczego akurat te opowiadania zostały wybrane do tego zbioru. Nijak trzymają się tematyki - cięć jak na lekarstwo. Miało mnie przerazić, a spałam po tej lekturze, jak po dobranocce.

Szymon | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Niestety, nie podejrzewałem, że zbiór będzie aż tak słaby. Spośród opowiadań były może dwa, trzy utwory, które w jakiś sposób przykuły moją uwagę. Jednak nawet one można uznać za przeciętne. Już nie wspominając o całkowitym braku grozy, kompletnie nieadekwatnym do opisu na okładce

Keanu | 2013-12-06
Przeczytana: 2012 rok

Nuda, nuda, nuda. Jedna opowieść o futrach była intrygująca, ale reszta to marne wypociny moim zdaniem. Co się dziwić. Ciężko w paru stronach zbudować napięcie. Nie polecam.

Kamila | 2016-07-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2016

Dla mnie całość na 7.
Niektóre opowiadania słabe, inne rewelacyjne. Większość ciekawe, wciągające, ale nie straszne. Jedynie przy czytaniu "Powiedz im, że kochasz" przechodziły mnie ciarki i poczułam dobrze znany mi dreszczyk grozy...
Co jeszcze polecam z tego zbioru? "Futerka" i "Głód".

"Łączy je jedno: są ostre jak noże i potną każdego, kto je przeczyta!"
No chyba trochę przesadzili... Mnie nic nie pocięło... ;)

Seimid | 2013-08-12

Książkę kupiłam dość dawno, gdyż uwielbiam klimaty grozy, jednak 11 cięć okazało się jedenastoma niewypałami, chociaż przyznam, że "Futerka" i "Głód" wyjątkowo przypadły mi do gustu - chyba jako jedyne. Zawiodłam się na tej antologii i raczej nie kupię już kolejnej z tej serii.

mika_95 | 2015-06-08

Myślałam, że już jej nie dokończę. Książka słaba. Spodziewałam się czegoś lepszego. Jedyne opowiadanie jakie mi się miło czytało to "Marzenie" Pawła Palińskiego.

Samircia | 2015-06-25

Słabiutko, oj bardzo słabiutko, aż piszczy. Szkoda czasu na ten zbiór. A szkoda.