Vamos, peregrino! Droga do Santiago de Compostela

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-89700-31-X
Patrycja

"Najsławniejszy na świecie szlak pielgrzymi Camino de Santiago, zwany też Szlakiem Przeznaczenia, zapewnia odpuszczenie wszystkich grzechów, jest więc dla wierzących chrześcijan nadzieją na życie wieczne." Olgierd Budrewicz

źródło opisu: Polski Instytut Wydawniczy, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ani | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Książka Antkowiaka zajmuje szczególne miejsce w mojej biblioteczce. Przeczytana wieki temu dała początek marzeniu, które mimo iż odwieszone na kołek, od czasu do czasu o sobie przypomina. Bo któż nie chciałby przejść choć centymetra szlaku do Santiago? Ja bardzo.
Relacja autora to dziennik z podróży – o ludziach, o miejscach, o trudach i wspaniałych momentach. Napisana prosto, bez patosu, ale z ogromną dawką optymizmu. Ponad 800 km drogi przez Hiszpanię. Da się? Antkowiak mówi, że tak. A więc vamos.

rokita49 Boruta | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Szkoda,że nie przeczytałem takiej książki dużo wcześniej,kiedy miałem na tyle sił,żeby móc się zmierzyć z El Camino de Santiago pieszo.Pewnie byłaby to przygoda życia?

michal-100 | 2013-01-26
Przeczytana: 2011 rok

Niestety książka jest właściwie wyłącznie relacją z podróży Szlakiem Jakubowym (Camino de Santiago) przez Hiszpanię. Autor - co trzeba mu oddać - był, można powiedzieć, pionierem wśród Polaków, bo przeszedł Drogę 10 lat temu, w czasie, gdy nie była ona jeszcze szeroko znana w Polsce. Zwracają uwagę fragmenty, gdy szukał wśród wpisów w księgach gości w albergue jakichkolwiek Polaków i okazywało się, że były dotąd jeden czy dwa. Po powrocie założył klub osób, które już przeszły Drogę, albo zamierzają przejść. Tym niemniej jego opowieść jest po prostu opisem jego marszu, można wyczytać trochę wskazówek praktycznych dla planujących przejście (jakie skarpetki, rękawiczki czy w której alberdze się zatrzymać). Brakuje jednak jakichkolwiek głębszych opisów przeżyć duchowych albo refleksji o sensie przejścia Drogi.

fiurka85 | 2016-04-25
finaju | 2015-03-26
Przeczytana: 30 marca 2015
ithe | 2012-07-04
Asia | 2012-07-02
Na półkach: Przeczytane, BRANŻOWE ;)