Tekla i płaczący braciszek

Wydawnictwo: Skrzat
holly25

Niezwykła lalka Tekla trafia do domu sympatycznej Wiktorii. Lalka od razu zaprzyjaźnia się z dziewczynką, pomagając jej zrozumieć, że pojawienie się w rodzinie małego bobasa nie zabierze jej miłości rodziców.

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

yllla | 2015-10-28
Przeczytana: 23 października 2015

"Tekla i płaczący braciszek" to piękna i wciągająca opowieść o dziewczynce, która w Święta Bożego Narodzenia stała się starszą siostrą. Wiktoria, główna bohaterka książki, nie wiedziała czego się spodziewać po pojawieniu się na świecie brata. Tym samym nie przejmowała się zmianą, która miała nastąpić w jej życiu. Wszystko zmieniło się momencie, gdy rodzice w Wigilię musieli zostać w szpitalu. Najpierw Wiktoria odczuła fizyczny brak ich bliskości. Później gdy tata wrócił do domu i przywiózł ze sobą filmik ze szpitala, dziewczynka poczuła się mało ważna, niekochana, odsunięta. Wszyscy dorośli bowiem, zachwycali się noworodkiem i jeszcze oczekiwali tego samego od niej. Ze złymi emocjami, które towarzyszyły Wiktorii w tym okresie, pomogła jej poradzić sobie Tekla, czarodziejska lala.

W momencie pojawienia się nowego dziecka w rodzinie, całe życie zostaje przewrócone do góry nogami. Dotychczasowe zwyczaje zmieniają się, a rodzice dla starszego rodzeństwa nie mają już tyle czasu. Za to...

Iliana | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Wyjątkowa lalka trafia do wyjątkowych dziewczynek. Tym razem Tekla znalazła się w ramionach małej, pięcioletniej Wiktorii, której w Wigilię urodził się maleńki braciszek, Kamil. Wiktoria poczuła się wyjątkowo źle. Uważała, że teraz, kiedy na świecie pojawił się Kamilek, rodzice całą swoją uwagę, miłość i wszystkie uczucia przeleją tylko na niego, zapominając zupełnie o niej.
Zapraszam na całą recenzję:

hestia | 2012-11-12

przeczytałam już pierwszą część i po prostu palę się żeby przeczytać drugą!;)

JuliaeM | 2016-03-15
moni183 | 2016-02-12