Od psychiatrii biologicznej do humanistycznej

Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
psychiatria humanistyczna
zdrowie, medycyna

Jedna z kluczowych pozycji z zakresu polskiej psychiatrii humanistycznej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Majar | 2013-12-18
Przeczytana: 2013 rok

Książka REWELACYJNA - podstawa w bibliotece psychiatry i psychologa.Stara kadra psychiatryczna jak Jung,Kępiński czy Jankowski - jak bardzo brakuje tego typu ludzi i specjalistów,ale ludzi przede wszystkim bo by zrozumieć drugiego człowieka - tym bardziej chorego lub nie umiejącego sobie znalezć swego miejsca,odrzuconego czy niezrozumianego - należy być najpierw człowiekiem,potem specjalistą w dziedzinie psychiatrii czy psychologii a nie na odwrót...Mając do czynienia literaturą psychiatryczną i psychologiczną co dzień,analizując ją i studiując - stwierdzam śmiało jednoznacznie - że mimo rozwoju medycyny i postępu nauki - pozycje i zawarte w nich przemyślenia starszych specjalistów tej dziedziny jak właśnie K.Jankowski - są intelektualnie i emocjonalnie DOJRZALSZE...

halszka31 | 2011-11-09

Książka wydana w 1976 r. W psychiatrii wiele się zmieniło, ale ludzie dalej mają swoje problemy i narastające stany neurotyczne. Warto przeczytać, to pomaga czasami lepiej zrozumieć siebie.
Rekomendacją tej książki jest również seria "Biblioteka Myśli Współczesnej", w której to serii ukazała się książka.
Bardzo mi jej brakuje ...

barbaraniechcic | 2016-11-24
Deuteros_Plous | 2016-11-07