Deadlands. Martwe ziemie. Podręcznik Gracza

Deadlands Player's Guide
83-87968-27-7
hobby
Piter

Jest rok 1877, ale historia potoczyła się innym torem. Wojna domowa wciąż trwa, a Stany Zjednoczone i Konfederacja nie dążą do porozumienia. Indianie odzyskali swe plemienne terytoria, a przebudzone duchy obdarzyły ich wielkimi mocami. W 1868 roku Kalifornia zapadła się podczas straszliwego trzęsienia ziemi; powstał Wielki Labirynt - setki korytarzy, kotlin i jarów, kryjących niezwykły minerał: upioryt! Oto czasy dla tych, którzy są wystarczająco odważni, by wyruszyć na Zachód.

Muszą jednak uważać. Bo na zachodzie Ameryki coś się dzieje. Coś niepokojącego. Coś niezwykłego. Cienie są coraz mroczniejsze, noce dłuższe, a po preriach szaleją dzikie bestie. Potwory z legend i koszmarów czają się tam, gdzie nikt by się tego nie spodziewał. Powstają dziwne kulty, oddające cześć plugawym bóstwom. Niektórzy opowiadają o tajemniczych i przerażających stworach zwanych wygrzebańcami. I o innych plugawych bestiach, które ponoć za jakiś czas obejma władze nad całym światem. A przeciw tym siłom ciemności staja bohaterowie Dziwnego Zachodu. Ponurzy rewolwerowcy, uzbrojeni jedynie w sześciostrzałowce i spryt. Karciani kanciarze, posiadający moc rzucania mistycznych kantów. Naukowcy żyjący na krawędzi szaleństwa, tworzący niezwykłe, napędzane parą urządzenia ze stali. Obdarzeni wielką mądrością szamani, potrafiący zmusić duchy do posłuchu. Agenci i Texas Rangerzy, starający się obronić społeczeństwo przed nieuchronna prawdą. Czy czeka ich śmierć? Może. Ale na Dziwnym Zachodzie śmierć wcale nie jest końcem. Witajcie w świecie Deadlands: Weird West, w świecie Martwych Ziem, w świecie Dziwnego Zachodu! Na stronach trzymanego właśnie podręcznika zawarto wszystkie informacje, potrzebne do stworzenia bohatera tego niezwykłego świata. Znajdziesz tu 22 kolorowe archetypy, ułatwiające postawienie pierwszych kroków w grze. Poznasz też najważniejsze informacje o świecie Dziwnego Zachodu. I dowiesz się, że niełatwo jest nosić kowbojskie buty!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://ksiazki.polter.pl/Deadlands-Podrecznik-Gracza-n19644

fryziu | 2013-02-10

książka bardzo przydaatna kiedy sie gra w deadlands ;}

PiotrP | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, RPG