Co kraj to obyczaj. Niemcy

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Co kraj to obyczaj". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza i Życie
Culture Smart! Germany
83-7184-337-2
Francja, obyczaje, turystyka
kasia85

Jeśli wybierasz się do Niemiec lub chcesz zaprzyjaźnią się z Niemcem, powinieneś wiedzieć: jak mieszka, co je na śniadanie, obiad i kolację, jak się lubi bawią, jak obchodzi święta, jakim jest kierowcą, jak okazuje przyjaźń, a jak niechęć. Wiedzy na ten temat dostarczy ta książka.

Adam | 2015-10-11
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Praktyczna książka pomagająca zrozumieć niemiecką mentalność i zwyczaje. Przydatna pozycja przed wyjazdem do naszych zachodnich sąsiadów.

Najczęściej spędzam wakacje na samodzielnie organizowanych wyjazdach. Taki wyjazd należy dobrze zaplanować, zaopatrzyć się w przewodnik, rozmówki, poczytać co nieco i tu jako świetne uzupełnienie pojawiają się książki z serii "Co kraj to obyczaj". Lekka, przydatna, niemal broszura.

BeArcik | 2011-09-09
Przeczytana: 31 lipca 2011

Jak dla mnie książka porywająca przez sam swój temat, ponadto jeszcze bardziej zachęciła mnie do zweryfikowania na żywo przedstawionych w niej informacji. Niestety obok zwyczajów codziennych Niemców naprawdę spora część poświęcona jest kontaktom biznesowym i pracy w firmie, co dla mnie mogłoby praktycznie nie istnieć, może poza kilkoma ciekawostkami. Niektóre zagadnienia pojawiają się w dwóch różnych rozdziałach brzmiąc niemal identycznie - może i pomaga utrwalić, ale też sprawia wrażenie zbędnego powtórzenia. Zdecydowanie też zirytował mnie błąd niestety popełniany powszechnie, a zawarty tu przy okazji zarysu historii kraju - stwierdzenie, że to Niemcy wywołały I wojnę światową. Z pewnością jednak nie każdy czytelnik jest tak wyczulony na tym punkcie jak ja, poza nic zaś uważam książkę za godną polecenia.

Asianas_2 | 2015-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2015