Magia przeznaczenia

Wydawnictwo: Axis Mundi
rodzina, Polska, Paryż, los, histioria
Ag2S

Opowieść, która zatacza krąg, a wszystkim kieruje najbardziej nieprzewidywalny reżyser – przeznaczenie.

Rewolucja rosyjska, przedwojenna Francja, współczesna Polska i Paryż ostatnich dziesięcioleci - w takiej scenerii toczy się historia pewnej rodziny, niezwykłych kobiet, które stają przez wyzwaniami rzucanymi przez los.

źródło opisu: Wydawnictwo Axis Mundi, 2011

źródło okładki: http://www.axismundi.pl/1,22,Magia-przeznaczenia

wiejskifilozof | 2015-02-13

O autorce słyszałem wiele ciepłych słów.Tak więc musiałem przeczytać.
Czy jestem zadowolony ? Otóż tak, ale nie do końca.
Autorka zabiera nas w sentymentalną podróż,bo Podlasiu.Paryżu,Polsce pod zaborami i czasach obecnych.
Poznajemy tu i miłosne rozterki,śmierć pewnej osoby.Która musiała porzucić swoje miłosne przeznaczenie.
Książka to taki misz-masz miłości, troszkę dramatu i powieści obyczajowej.
Czego mi brakowało ?
Brakowało mi dat.I do tego napisania, gdzie się właśnie toczy akcja.
Było, by mi lepiej czytyać.
Ale nie narzekam, na całość.

keys | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2013

Bardzo fajnie napisana historia rodzinna na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Czasy zaborów w Polsce, rewolucja rosyjska, Francja przed wojną i po...a także współczesna Polska.

Wszystko to bez zbędnych i zawiłych faktów dlatego nic a nic nie nudzi.
Akcja toczy się szybko, niezwykłe losy bohaterów przeplatają się, zataczając cały czas magiczny krąg, którym rządzi przeznaczenie.
Pod koniec utworu wydawało mi się, że wszystko nabrało większego tempa i zaczęło toczyć się błyskawicznie, jakby autorka nie chciała już przeciągać fabuły a miała jeszcze sporo pomysłów.
Polecam na coraz dłuższe wieczory:)

allison | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Po książkę sięgnęłam wczoraj wieczorem i dosłownie ją połknęłam, zarywając część nocy! Nie żałuję jednak, że teraz jestem niewyspana, bo była to naprawdę pasjonująca i wzruszająca lektura.

Bardzo lubię sagi i przyznam, że to jedna z najlepszych tego typu powieści, jakie miałam okazję ostatnio przeczytać.
Historie kobiet z pięciu pokoleń są wiarygodne, przekonujące i niesamowicie wciągające. Nie ma tu banałów i sentymentalno-łzawych elementów; jest żywa opowieść, która pokazuje losy bohaterek - kobiet bardzo różnych, ale silnych wewnętrznie, zmuszonych do pokonywania przeszkód życiowych i dramatów zrodzonych przez historyczne nawałnice.

Spodobał mi się niechronologiczny układ - to, że współczesne wydarzenia są przeplatane retrospekcjami, bardzo ubarwia fabułę i pobudza ciekawość czytelnika, który z niecierpliwością odwraca kartki, by poznać zawiłe koleje losów Irminy, jej przodków i potomków.

Pięknie pokazana jest w "Magii przeznaczenia" przyjaźń między dwiema kobietami -...

| 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Wbrew większości opinii według mnie książka nie jest dobra. Fabuła i ogólnie pomysł na książkę fajny, ale napisana zbyt chaotycznie. Czytając, co jakiś czas miałam wrażenie, jakbym przeoczyła kilka stron. Niestety mi się nie podobało

Anka

beataj | 2013-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2013

Często mówi się "historia zatoczyła koło"... w tej książce widać to wyraźnie. To ciepły, fajny przegląd życia kilku rodzin, powiązanych ze sobą w różny sposób, przez wiele lat i w wielu krajach. Brakowało mi co prawda zakończenia czy też rozwinięcia niektórych wątków, ale rozumiem, że w takim wypadku książka byłaby potworną cegłą. A tak powstała zgrabna powieść na zimowe wieczory

Anna | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Piękna opowieść o losach rodziny Korolowów - Zenobii, pochodzącej z majątku Harce pod Białymstokiem i Lwa Korolowa oraz ich dzieci, wnuków. Wszystko dzieje się na przestrzeni wieku, tj. od wybuchu I wojny światowej aż po współczesność, w Polsce, Rosji i we Francji, a jest historią przeżyć i pogmatwanych losów pięciu pokoleń, na które niebagatelny wpływ miały wydarzenia historyczne, wiążące się z nimi decyzje, dokonywane wybory. To opowieść o miłości, oddaniu, poświęceniu, wierze, rozczarowaniach, osobistych dramatach, ale przede wszystkim o sile przeznaczenia, dzięki któremu najmłodsze pokolenie bohaterów mogło powrócić do posiadłości swoich pradziadów. Czyta się wspaniale, wywołuje wiele wzruszeń; naprawdę warto przeczytać.

Anepor | 2011-11-28
Na półkach: 2011, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 26 listopada 2011

"Magia przeznaczenia" to saga rodzinna w której ogromnie dużo się dzieje. Wydarzenia postepują po sobie w takim nasileniu i na takiej ogromnej przestrzeni czasu, że autorka mogłaby z łatwością napisać kilkutomową epopeję, tymczasem zmieściła wszystko na 400-stu stronach. Nie starczyło już miejsca na opisy przyrody, ale za to na powolność akcji nie można narzekać. Mamy tu oczywiście cały przekrój silnych, niezależnych kobiet, a do tego raczej niezaradnych, zestresowanych mężczyzn, tak więc schemat babskiego czytadła został zachowany. Właściwie tytuł książki to zapowiada, więc wiedziałam za co się biorę. Widocznie tego właśnie potrzebowałam.

W sumie książka dobrze trafiła w mój nastrój. Czytałam ją z wypiekami na twarzy i na nudę absolutnie nie narzekłam.

lullaby | 2011-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2011

Doskonale odnajdziesz się w lekturze "Magii przeznaczenia" jeżeli: lubisz historie, które łączą pokolenia, a ich bohaterkami są silne i zdecydowane kobiety; nie przepadasz za rozwlekłymi opisami miejsc i zdarzeń; masz słabość do świata artystów, muzyki i sztuki, oraz zmiennego czasu i miejsca akcji – w tym przypadku od Polski okresu zaborów, poprzez Wielką Rewolucję Rosyjską, przedwojenną Francję, aż po współczesność; oraz cenisz sobie styl pisarstwa autorki. Nie sposób wymienić wszystkiego, jeśli jednak pozytywnie zapatrujesz się na powyższe, z pewnością odnajdziesz się w kolejnej powieści pisarki.

"Magia przeznaczenia" prezentuje dzieje pewnej rodziny. Akcja rozpoczyna się we współczesności, by za chwilę przenieść nas w przeszłość… Po zatłoczonym placu Richelieu mknie powóz, w tle słychać odgłosy walki, ludzie tłoczą się by zdążyć wsiąść na statek, który ma ich zawieść do nowej rzeczywistości. Tak dochodzi do rozdzielenia się rodziny młodej Gali. Od tej pory dziewczyna musi...

IwonaGa | 2012-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Książka niby z tych lekkich,łatwych i przyjemnych,ale z pewnym przesłaniem.Magia przeznaczenia-przed nią nie ma ucieczki,wszystko jest po coś:coś dostajemy,coś jest nam zabrane,spotykamy na swej drodze różnych ludzi,którzy "decydują" o naszym przeznaczeniu.Jakże często nie mamy wpływu na przebieg wypadków,ile trzeba mieć siły i pokory żeby przyjąć wszystko co los nam zsyła."Nic nigdy nie jest na zawsze". Uwielbiam takie historie rodzinne,o tym jak się poznają,podejmują nie zawsze słuszne decyzje,jak się kochają,rozstają,ale trwają w kręgu najbliższych,jak radzą sobie z tym wszystkim,jak się wspierają lub nie...

Migdalek | 2011-11-15

Bardzo dobry pomysł na powieść, świetny watek, szybka akcja.Brak zbędnych opisów...ale...zabrakło mi w tej książce dialogów...owszem, dialogi sa, ale ubogie, pozbawione głębi, którą uwielbiam...ogólnie książka podobała sie :)))