Maurycy i jego życie w rozmiarze XXL

Tłumaczenie: Edyta Panek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jedność dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
Fridolin XXL
978-83-7442-850-7
przyjaźń, akceptacja, otyłość
zmudy

Kiedyś Maurycy nie miał żadnych problemów, a teraz tak: chłopiec jest gruby, a wręcz przerażająco otyły. Nadwagę ma również jego mama, babcia, a nawet pies. Szkolni koledzy dokuczają chłopcu, natomiast jego ojciec chce zafundować mu odchudzający trening i dietę.
Maurycy zaprzyjaźnia się z Malwiną, która również jest odrzuconą przez otoczenie samotnicą. Czy dzieci będą umiały sobie nawzajem pomóc?

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, cop.2009

źródło okładki: www.ksiegarnia.jednosc.com.pl

knigoholiczka | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

"Maurycy i jego życie..." to nie pierwsza książka Jany Frey, którą miałam okazję przeczytać. Praktycznie wszystkie, do których jak na razie dotarłam były wydane w serii Biblioteka Młodych wydawnictwa Ossolineum. Wszystkie poruszały tematy trudne, o których powinno się mówić, a o których niekiedy ludzei milczą bo uważają, że ich to nie dotyczy lub czują irracjonalny wstyd- między innymi mowa tu o anoreksji, fatalnych zauroczeniach czy grupach społecznych.
Przykładem takiej literatury jest właśnie "Maurycy i jego życie w rozmiarze XXL". Opowiada o chłopcu, który zmaga się z otyłością. Otoczenie mu nie pomaga: w szkole i wśród znajomych jest nazywany grubasem, tłustą kulą, dzieci używają też wiele innych określeń, które na pewno ranią naszego bohatera. Wiem coś o tym- niestety- przez całe swoje życie zmagam się z za dużą wagą, doświadczyłam wielu przykrości. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak słowa mogą ranić. Niektórzy wokół siebie budują coś jakby pancerz i starają...

maaagduuus | 2011-06-12

Problem przedstawiony w jasny i pomysłowy sposób. Naprawdę przemawia do człowieka.

Tecna | 2016-03-10
Na półkach: Od marca 2016, Przeczytane