Być muzułmaninem w Indiach

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Dorota_1988

Muzułmanie w Indiach od zarania stanowili ważną część ludności. Ewa Toczek podejmując ten złożony temat za ramy czasowe przyjmuje okres od połowy XVIII w do 1947 gdy cesarstwo Indii odzyskało niepodległość a z jego granic wydzielono państwo Pakistan. Omówiony został tu problem bycia muzułmaninem w Indiach, odrębności wyznawców tej religii. Ukazana została tu także kwestia islamskiego narodu oraz nacjonalizmu w kontekście Indii.

źródło opisu: Ossolineum, 1984

źródło okładki: Ossolineum