Gotyk wielkopolski. Architektura sakralna XIII - XVI wieku

Wydawnictwo: Dębogóra
978-83-607-5820-5
sztuka
Isiliel

Książka mówi o murowanych gotyckich świątyniach wzniesionych w Wielkopolsce w wiekach średnich i u progu epoki nowożytnej. Ukazując dzieje dotychczasowych badań, stawia nowe hipotezy i pytania, będąc pierwszą tego rodzaju syntezą. Napisana językiem prostym i zrozumiałym, opatrzona licznymi fotografiami. adresowana jest jednak nie tylko do historyków sztuki - ale i do wszystkich miłośników wielkopolskiej przeszłości.

źródło opisu: http://www.jacekkowalski.pl

źródło okładki: http://www.jacekkowalski.pl