W poszukiwaniu przodków człowieka

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Sad Edema
archeologia, antropologia, ewolucja,
historyczna

Niniejsza książka poświęcona jest dziejom odkryć kopalnych przodków człowieka. Problem ten szczególnie w XIX wieku pasjonował zarówno antropologów jak i filozofów. Toczono spory co do pokrewieństwa człowieka ze światem zwierzęcym, konstruowano drzewo genealogiczne rodzaju ludzkiego. Popełniono przy tym wiele pomyłek, a i celowo dopuszczano się fałszerstw. Łariczew opowiada o najbardziej frapujących zdarzeniach związanych z poszukiwaniem prarodziny człowieka i jego przodków w europie w Afryce i Azji, o głównych odkryciach, które stały się fundamentem współczesnej nauki o pochodzeniu Homo Sapiens

Pestka | 2014-12-23
Samtrzepsut | 2014-12-05