Adwokat i róże

Adwokat i róże
83-080-1756-8
adwokat róże dramat
Zaintrygowana

Głównym bohaterem utworu jest zgorzkniały mecenas Wilder, który obecnie - na emeryturze - zajął się hodowlą róż. Od dziesięciu już lat nie pracuje w zawodzie, który przyniósł mu sławę, a teraz poświęca się nowej pasji. Wyhodował różę, którą nazwał imieniem swojej żony Doroty i za którą zdobył nagrodę. Z czasem jednak miłość do żony przygasła...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl/?c=31&z=43853

człowiek | 2013-12-29

ubię te sztukę. Gdybym reżyserowała ją, w żadnym wypadku nie użyłabym róż jako rekwizytów. Odbiorca powinien sobie wyobrazić te kwiaty miłości. Jakie jest znaczenie róż w dramacie? Różami zajmował się wybitny adwokat, a gdy zaczyna się sztuka mecenas hodował je już 10 lat po zaprzestaniu wykonywania zawodu. Róże, które były pielęgnowane przez byłego adwokata wygrały ważną wystawę, musiały być naprawdę cudne, mówiono że są one naprawdę wyjątkowe. Mecenas miał dwóch uczniów, jeden zjawił się u niego by uczyć się hodowli owych kolczastych krzewów o czarujących pachnących kwiatach, a drugi wychowanek mieszkał z nim już 8 lat i doskonalił się w sztuce obrony-jako adwokat.
Nie wiem po co ja to pisze, co to da, co to zmieni. Zycie trwa i w różnej postaci dla tych wszystkich ludzi. Po co w ogóle P. Szaniawski to napisał? Chciał nam coś powiedzieć, acz co? W zawiły sposób, bo nie bezpośredni, może pragnął powiedzieć nam o... Sztuka została niedomówiona jak zwykle, jestem pozostawiona z...

ciarach | 2011-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Świetna, psychologiczna, dająca do myślenia historia w trzech aktach. Podobała mi się.

LifeOnMars | 2011-05-22
Przeczytana: 15 maja 2011

Bardzo szybko mi się czytało. Podobał mi się sposób w jaki książka jest napisana, sposób przedstawienia postaci. Ale sensu utworu chyba nie zrozumiałam.

Midsummer12 | 2015-03-05
Przeczytana: 2012 rok

Szybko się czyta. Komedia z głębszym sensem.

Magda | 2014-09-17

Interesujący dramat obyczajowy