Inteligencja emocjonalna. Fakty, mity, kontrowersje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia stosowana". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15597-1
Hannah

Inteligencja emocjonalna stała się w ostatnich latach popularnym pojęciem. Wiele mówi się o wielkim znaczeniu tej grupy zdolności we wszystkich sferach życia człowieka. Osoby inteligentne emocjonalnie miałyby nawiązywać bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, lepiej spełniać się w pracy, być zdrowsze, a także charakteryzować się wyższym poczuciem szczęścia. Autorzy zaprosili do dyskusji nad inteligencją emocjonalną wybitnych polskich i zagranicznych uczonych, a także jej badaczy i praktyków. Przedstawili podstawowe fakty (definicje, modele, narzędzia pomiarowe) oraz pokazali problemy badawcze będące w kręgu zainteresowań jej zwolenników.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7146/inteligencja-emocjonalna.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7146/inteligencja-emocjonalna.html

Libro | 2012-12-17

Bardzo dobra publikacja. Merytoryczna, bogata,m pozbawione demagogii i banalnych porad. Naukowa, ale bardzo praktyczna, ponieważ dostarcza ogromnej wiedzy, która można wykorzystać, rozumiejąc zjawiska, zdarzenia i funkcje. Nie jest poradnikiem, przez co nie trafi do masowych odbiorców, ale właśnie w tym jej siła. Pomocna przy pisaniu opracowań naukowych. Według mnie podstawowa lektura polska z zakresu inteligencji emocjonalnej.

Slawcio92 | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016