Psychologia w badaniach międzykulturowych

Cross-Cultural Perspectives in Introductory Psychology
83-89120-62-3
psychologia, kultura
Hannah

Na tę niezwykłą książkę składają się trzydzieści dwa artykuły wprowadzające perspektywę międzykulturową do najważniejszych działów psychologii, czyli psychologii poznawczej, psychologii społecznej, psychologii emocji i motywacji, psychologii rozwojowej, psychologii osobowości i różnic indywidualnych, psychologii zdrowia oraz psychopatologii. Książka uczy wrażliwości na czynniki kulturowe i...

Książka uczy wrażliwości na czynniki kulturowe i pokazuje, że choć zachowania ludzi żyjących pod różnymi szerokościami geograficznymi się różnią, to stojące za nimi potrzeby i emocje są niezwykle podobne. Ta pozycja jest szczególnie cenna dla współczesnego czytelnika, coraz częściej nazywanego mieszkańcem globalnej wioski.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2003

źródło okładki: http://www.gwp.pl/368,.html