Honor Rushforda

Cykl: Tajemnice Opactwa Steepwood (tom 13) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Mr Rushford`s Honor
8323819939
kariera, miłość, wdowa, majątek, honor, szansa
dona

Anglia, 1812 rok. Gdyby Gina była inna, powrót w rodzinne strony potraktowałaby jako pretekst do pochwalenia się statusem arystokratki, lecz Ginie nie zależało na robieniu kariery. To los sprawił, że córka piekarza i służąca została żoną lorda Whitelaw. Nie zapomniała jednak Gilesa Rushforda, który był jej pierwszym i jedynym ukochanym. I oto teraz, po latach, znowu stoją twarzą w twarz. Oboje są młodzi i wolni, tyle że Gina jest bogatą wdową, a Giles dziedzicem bez majątku, przeczulonym na punkcie honoru. Czy stracą swoją drugą szansę?

źródło opisu: Harlequin, 2004

źródło okładki: Harlequin

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Kachusek | 2016-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2016