Lola Rose

Wydawnictwo: Media Rodzina
Loa Rose

Kiedy sytuacja z powodu zachowania ojca staje się nie do wytrzymania, Jayni wraz z mamą i młodszym bratem zmuszona jest w środku nocy uciekać z domu. z początku wszystko wygląda jak niesamowita przygoda mieszkanie w londyńskim hotelu, zwiedzanie różnych ciekawych miejsc, zakupy... Nawet zmiana imienia jest fantastyczna, Jayni teraz Lola Rose może poczuć się całkiem inaczej, o wiele doroślej

źródło opisu: Media Rodzina, 2007

źródło okładki: Media Rodzina, 2007

Kaskaderka016 | 2012-10-07
Przeczytana: 2008 rok

To jest najlepsza książka jaką przeczytałam we wczesnej podstawówce. Tak mnie wciągnęła, że nie zrobiłam lekcji i mama mi dała szlaban. Ale mimo to mam z nią miłe wspomnienia :D

Inka | 2011-03-13

Zdecydowanie moja ulubiona książka Wilson, która potrafiła wzruszyć opisując historię kobiety z dwojgiem dzieci. Książka naprawdę przypadła mi do gustu. Wilson opowiadała historię, która łatwo i szybko się czyta. Warto.!

Tiger | 2011-11-12
Przeczytana: 01 stycznia 2007

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Nie raz ją czytałam. Uwielbiam J. Wilson. Często sięgam po jej książki,aby wrócić do dziecięcych lat.
Według mnie są to lektury obowiązkowe dla młodszych. Najczęściej ukazują świat,w którym dzieciaki zbyt szybko muszą dorosnąć.

Książkoholiczka | 2012-09-26

Kolejna świetna książka Jacqueline Wilson. Uwielbiam ksiązki jej autorstwa, a ta ksiązka jak wszystkie pozostałe mile mnie zaskoczyła :)

oliw0208 | 2014-07-13
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Naprawdę świetna książka. Jest pouczająca i mimo przedstawionej tutaj trudnej sytuacji bardzo wciągnęła mnie. POLECAM!!!!

| 2010-02-18

Poruszająca książka, którą szybko się czyta dzięki wciągającej fabule i prostemu językowi którym jest napisana. :)

Katie | 2012-04-03
Przeczytana: 20 listopada 2011

Według mnie jest to najlepsza książka jaką dotychczas czytałam. Podoba mi się mimo że mama głównej bohaterki zachowuje się niedojrzale i wkurza mnie ten cały Kendall. To idiota i lizus. Ale Lola Rose jest fajna szkoda że jest taka brzydka. Ale książkę polecam:)

Recenzentka | 2013-06-19

Książkę czyta się szybko, ale nie jest wciągająca. Mimo trudnej historii poleciłabym ją bardziej 10, 12-latkom, niż młodzieży. Oczywiście dla dzieci byłaby to i przestroga i nauczka na przyszłość, ale nie sądzę, by były zainteresowane taką książką. Chociaż z drugiej strony sceny przemocy nie są zarysowane w bardzo brutalny sposób, więc myślę, że książka była pisana z myślą o młodszych czytelnikach.
Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/06/lola-rose.html

masza | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Jest to naprawdę świetna, poruszająca książka. Nie tylko dla nastolatek. Może trochę naiwna, ale przez to piękna. Ciociu Barbaro, czy nie chcesz być także moją ciocią? Też kocham jeść!

Yuuki | 2011-12-13

To może być typowa książka o problemach nastolatki. Mam nadzieję, że przeczytam.