Skarb Mohilanki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przeciw diabłom i infamisom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch
historyczna
Szafran

W walce z infamisem. Przeciw diabłom i infamisom - to cykl (serial), w którym opierając się na faktach historycznych autor ukazuje życie i obyczaje Rzeczypospolitej XVII-wiecznej. Książka pięknie ilustrowana przez Zbigniewa Łoskota, napisana jest w stylu powieści awanturniczej lecz z dużym autentyzmem, oprócz przyjemności czytania daje wiele wiadomości o minionej epoce

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan z oryginału

Jonia Rogue | 2017-02-04
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Hmm. Nie wiedziałam czego się spodziewać, bo seria "Przeciw diabłom i infamisom" wskazywała na fantastykę" ;D A tu mamy "Potop" w pigule. Opowieść o skarbie, kurcze gdy wymieniali co tam było.... przy tym cały Luwr to skład badziewia. No i te staropolskie zasady zachowania się itd. itp. Jednak kobitki dawniej to źle miały. Ogólnie mówiąc cygan zawinił, kowala powiesili. Kobity musiały za cudze grzechy swojej cnoty bronić. Dosłownie szablą. Dzisiaj wepchały by te kłamstwa i podejrzenia przeciwnikom prosto w gardło.

Lizzy Borden | 2014-08-29
Przeczytana: 22 września 2012