Prymusom dziękujemy. Nowe spojrzenie na życie i karierę. Wskazówki psychologa, teologa i inżyniera dla przedsiębiorców i menedżerów

Wydawnictwo: Czarna Owca
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Paweł

Dlaczego lękamy się sukcesu? Czy same piątki w indeksie są gwarancją, że zrobimy karierę? Jak zarządzać szefem? Czym mogą się skończyć firmowe romanse? W jaki sposób Chińczycy postrzegają kryzys? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć: psycholog biznesu, menedżer i dziennikarz. "...Spójrzmy prawdzie w oczy: dobrze jest mieć w swoim CV solidne wykształcenie wzmocnione dobrym programem...

"...Spójrzmy prawdzie w oczy: dobrze jest mieć w swoim CV solidne wykształcenie wzmocnione dobrym programem MBA. Jednak to dziś już nie wystarczy, by objąć stanowisko odpowiedzialnego menedżera lub specjalisty w firmie.
(...) Syndrom prymusa jest nierozłącznie związany z systemem edukacji, który bardziej się skupia na kolekcjonowaniu tytułów, dyplomów, laurek niż na zdobywaniu umiejętności i kompetencji. Szkoła nie potrafi - lub nie chce - dostosować się do realiów istniejących poza jej murami. Przekazuje wiedzę abstrakcyjną, nie bacząc na jej praktyczne zastosowanie. Wiele nawyków rozpowszechnionych w życiu akademickim czy na konferencjach naukowych uznaje się dziś wręcz za nie do zastosowania w biznesie. Francuz swoją pracę dyplomową opiera na praktyce w firmie, a zanim skończy studia magisterskie, ma już na koncie co najmniej dwa kilkumiesięczne staże. W Polsce takich wymogów jeszcze nie ma - co najbardziej martwi przedsiębiorców, ponieważ to na nich spada obowiązek wprowadzenia w zawodowe arkana żółtodziobów po studiach."

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/prymusom_dziekujemy,p2099789516

Goldie | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Mam wrażenie chaosu po przeczytaniu tej książki. Nie jest to książka na jeden temat. Ale trzeba przyznać autorom, że we wstępie do książki uprzedzają, iż powstała ona w wyniku spisanych rozmów audycji w TOK FM oraz z felietonów w "Gazecie Bankowej". Tak wiec tematyka różna, niby biznesowa, ale trochę też o rozwoju osobistym i balansie między pracą a życiem osobistym. Choć trzeba przyznać, że raczej same mądre rzeczy piszą, to wrażenie bałaganu (wzmocnione dodatkowo wcinkami ze zwierzeń różnych menedżerów i ciekawych przykładów życiowych) powoduje, że - przynajmniej u mnie - nie pozostaje nic z tej książki w pamięci.

Krystyna | 2012-11-20
Eliza | 2012-06-14