Literackie spacery po Internecie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Literarische Spaziergänge im Internet: Bücher und Bibliotheken
83-08-02746-6
Paulina

Na książkę składają się: - krótkie, przystępne wskazówki, jak korzystać z Internetu, by szybko dotrzeć do poszukiwanych informacji; - wielka liczba adresów na całym świecie, które interesują miłośników książki, literatury; miejsca w Internecie, gdzie można znaleźć materiały o najbardziej znanych autorach i książkach, gdzie przedstawione są instytucje literackie, wydawnictwa, wystawy,...

Na książkę składają się:

- wielka liczba adresów na całym świecie, które interesują miłośników książki, literatury; miejsca w Internecie, gdzie można znaleźć materiały o najbardziej znanych autorach i książkach, gdzie przedstawione są instytucje literackie, wydawnictwa, wystawy, księgarnie; dostęp do katalogów bibliotecznych na całym świecie;
- aktualny obraz polskiego Internetu literackiego, w tym adresy polskich bibliotek, wydawnictw i publikacji, które maja swych odpowiedników w druku;
- lista baz danych, encyklopedii, słowników, leksykonów i książek on-line z różnych dziedzin nauki i techniki, zawierających odsyłacze do innych miejsc w sieci, dostępnych za darmo.

Należy zaznaczyć, że książka wydana została w 1997 i część wiadomości jest już nieaktualna (choć nadal może stanowić dobre źródło informacji).

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/okladki/10388.jpg