Miłość jest darem

Love is a gift
978-83-245-8954-8
miłość, dar, nastolatki, konie
R_xxoo

Amy i Lou przybywają do Australii, na ranczo swego ojca. Druga żona taty szybko zdobywa sympatię starszej z sióstr, ale Amy z trudem odnajduje się w tej sytuacji. Unika ludzi, bezpieczniej czuje się wśród zwierząt. Próbuje zaprzyjaźnić się z Wigorem, siwym ogierem, na którym wcześniej jeździła obecna żona ojca, ale mimo wysiłków koń okazuje jej niechęć. Czy Amy uda się oswoić Wigora, a przede wszystkim – zaakceptować nową rodzinę?

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Kolejna część z serii Heartlandu zaskoczyła mnie wzbudziła mnóstwo emocji, wzruszeń pełna ciepła, miłości do koni opowieść zachwyciła mnie czytałam z zapartym tchem.
Dalsze przygody Amy opiekującej się końmi, darzy je wielką miłością, troską i ciepłem.
Spotykamy ją na ranczu jej ojca razem z siostrą Lou Amy nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, ojciec dziewczyny ma nową żonę, Amy z trudem akceptuje macochę.
Zamyka się w świecie zwierząt zajmuje się siwym ogierem Wigorem, który okazuje jej niechęć, chce dotrzeć do niego pomóc koniowi, żeby jej zaufał.
Pełna ciepła, uroku i pasji do koni ma Amy kocha je bardzo dużo miłości,poświęca czasu im i opieki potrzebują od niej.
Porusza za serce, wzruszająca, cudowna i przepiękna historia.
Jestem miłośniczką koni bo to mądre, piękne i wspaniałe zwierzęta trzeba je kochać, mieć wielkie serce i mnóstwo uczuć do nich bo one czują i mają też uczucia chcą być kochane, żeby ktoś zaopiekował się nimi.

Kachuś0802 | 2011-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2011

To już (albo raczej dopiero, zważywszy na wręcz powalającą częstotliwość wydawania kolejnych części serii) piętnasty tom opowiadający o Amy, jej przyjaciołach, rodzinie, lecz przede wszystkim o koniach, którym dziewczyna pomaga odzyskiwać zaufanie do ludzi i leczy ich dusze.

W „Miłość jest darem” główna bohaterka wraz ze swoją starszą siostrą Lou i jej chłopakiem Scottem leci do Australii, aby odwiedzić swojego ojca oraz jego nową żonę Helenę i ich córkę Lily. Amy ma trudności z zaakceptowaniem rodziny taty. Poza tym praca z dwoma końmi, klaczą Sirocco i wałachem Wigorem, również nie idzie tak, jak dziewczyna początkowo zakładała. W trakcie pobytu u ojca Amy otrzymuje ważną lekcję na temat miłości, a także zaczyna lepiej rozumieć ludzi.

Brzmi uroczo, czyż nie? I właśnie tak uroczo jest przez całe 178 stron. I, jak nietrudno się domyślić, wszystko kończy się szczęśliwie i cukierkowo. Obawiam się, że Pani Brooke nie słyszała, że nadmiar słodyczy powoduje mdłości…

Ale taki właśnie...

SeaGoddess | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: maj 2011

Amy razem ze starszą siostrą Lou opuszczają Heartland i wyjeżdżają do ojca do Australii. Lou szybko łapie dobry kontakt z rodziną, jednak Amy się to nie udaje. Łatwiej jej przychodzi nawiązywanie więzi z końmi, niż z ludźmi i dziewczyna podąża w tym kierunku. Próbuje nawiązać kontakt z Wigorem - dawnym koniem nowej żony ojca - jednak i to jej się nie udaje.
Według mnie następna najlepsza z serii. Piękne ukazanie więzi rodzinnych.

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok

Ta część to 'coś nowego' i to 'coś' bardzo mi się podobało! Emocje pomiędzy bohaterami są bardzo realistyczne, jedna z najlepszych części.

Daria | 2014-08-22

Uwielbiam wszystkie książki z serii Heartland! A Lauren Brooke jest według mnie swietną pisarką! Polecam!

Paulina Kucińska | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Książka lekka, nadaje się dla młodzieży, bo porusza tematy i emocje z którym się zmagają. Polecam!

Laura | 2012-09-09
Przeczytana: 07 września 2012

Świetna książka. Gorąco polecam serię ,,Heartland''.
~
Gdy Amy przyjeżdża do Australii, do taty od razu chce zajmować się końmi. Przez cały tydzień dziewczynka cały czas pracuje z końmi i z trudem akceptuje nową rodzinę taty - żonę Helenę oraz małą Lilly. Jednak gdy Treg, pomocnik w heartlandzie daje jej do zrozumienia, że powinna więcej czasu spędzać z rodziną , dziewczyna zdobywa sympatię Lilly - dziewczynka zaraz po przyjeździe Amy rozpłakała się na jej widok.
~
Resztę przeczytajcie sami :)

Caroline | 2012-08-03
Na półkach: Przeczytane, Heartland
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Przyjemna i szybka. Wciąga.
Tym razem w większości opisuje dwa tygodnie Amy i Lou w Australii u ojca. I szczerze? Spodobała mi się ta przerwa od losów Heartlandu. Był to powiew świeżości.
Polecam koniarzom!

Annabeth Chase | 2016-07-19

Amy targają wyrzuty sumienia kiedy wsiada do samolotu lecącego do Australii. Już od początku nie wszystko układa się po jej myśli.