Prywatna historia wolności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1569-5
historia, wolność

W "Prywatnej historii wolności" przedstawiam poszukiwanie wolności przez konkretną osobę, jej autora, w konkretnym miejscu, w Polsce lat siedemdziesiątych, między grudniem 1970 a grudniem 1981 roku.(...) Choć tak bardzo broniłem się przed otaczającą schizofrenią, ulegałem innej schizofrenii: skazywałem siebie, byłem skazany, na niedowład języka. Przebywałem, także intelektualnie, w dwóch rzeczywistościach, między którymi nie było jawnej komunikacji. (...) Szukałem języka, który umożliwiałby mi dotarcie do istotnych dla mnie treści, do problemów "autentycznych", szukałem języka "prawdziwego", z zarazem czytelnego dla innych, dającego się publicznie wypowiedzieć. (ze wstępu autora)

verbo | 2011-05-19
Na półkach: Rok 2013, Przeczytane