Bohater w wieży

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Orbita
Held im Turm
BeArcik

Niemiecki żołnierz wypada przez okno, czy to samobójstwo czy morderstwo? Władze oświadczają, że był to nieszczęśliwy wypadek podczas mycia okien. Powieść Kirsta przedstawia relacje i układy wśród żołnierzy III Rzeszy i upadek moralności. Każdy rozdział książki kończy się przytoczeniem fragmentów wypowiedzi bohaterów, artykułów i relacji.

źródło opisu: http://www.antykwariat-mit.pl/pl/p/Bohater-w-wiezy...(?)

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/9482048-bohater-w-wie-y

MajinFox | 2011-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Wcześniej Kirsta znałem z "Fabryki oficerów". Było mi to potrzebne do matury z polskiego i wykorzystując książki wojenne pokazywałem bezsens wojny i takie tam. Miałem "Inny świat", "Paragraf 22" i "Rzeźnię numer pięć". Obok tego właśnie trafiła mi się "Fabryka oficerów", gdzie po raz pierwszy miałem okazję czytać TAKĄ książkę o hitlerowcach.

Teraz, pisząc magisterkę, która też zahacza o II Wojnę Światową postanowiłem przeczytać kolejną książkę Kirsta. Trafiło na "Bohatera w wieży".

Fabuła rozpoczyna się w miejscu, gdzie bardzo zniewieściały żołnierz nazwiskiem Schulz ginie wypadając przez okno. Ludzie widzieli, jak szybował, więc jest podejrzenie, że został wypchnięty lub popełnił samobójstwo. W każdym razie w trzeciej baterii artylerii przeciwlotniczej "rączka rączkę myje" i Schulz ginie podczas mycia okien. Przy okazji zaczynają dochodzić myśli, by wybudować burdel, ku pokrzepieniu niemieckich serc, a kapitan Hein poszukuje zastępcy za Schulza. Wybiera kolejnego zniewieściałego...

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Po ta pozycje siegnalem, poniewaz nie mialem akurat nic innego do czytania. Ta ksiazka lezala u ojca w szafce to postanowilem przeczytac. Okazala sie bardzo dobra. Fajna historia, zabawna, wciagnela mnie i szybko przeczytalem. Smialo polecam, czyta sie przyjemnie.

Aneciak | 2016-03-25
anf12 | 2015-12-14