Smak ciemności

Okładka książki Smak ciemności Alexandra Ivy
Okładka książki Smak ciemności
Alexandra Ivy Wydawnictwo: Amber Cykl: Strażnicy Wieczności (tom 4) fantasy, science fiction
Strażnicy Wieczności (tom 4)
Darkness Revealed
Amber
2011-06-16
2011-06-16

Ten sam schemat robi się już trochę nudny.
No i jednak myliłam się co do głównego protagonisty w tej części - nie był to Salvatore, a nowy wampir. Ale tak, przecież tu chodzi o wampiry właśnie i ich partnerki, a Salvatore należy do innej rasy.

Specjalnie mnie nie porwało, czytam, bo zaczęłam serię.
I tradycyjnie sięgam po następny tom.

A Levet zdecydowanie pozostaje moją ulubioną postacią 😁

Ten sam schemat robi się już trochę nudny.

Specjalnie mnie nie porwało, czytam, bo zaczęłam serię.
I tradycyjnie sięgam po następny tom.

A Levet zdecydowanie pozostaje...

ta opowieść mimo iż posiada podobne scenariusze, strażnik pełni ochronę nad swoja ukochaną, ale to co wyróżnia i nadaje miłe chwile czytając to losy tych bohaterów. już 4 tom a autorka potrafi dalej czytelnika zachęcić do kontynuacji... ahhh jak dla mnie super, jeszcze emocje we mnie krążą. Polecam....

Cykl "Strażnicy Wieczności" to moje pierwsze spotkania z wampirycznymi romansami. To opowieści, które szybko się czyta, takie na jedno posiedzenie, pozwalające odciążyć myślenie, zdecydowanie dla zwolenników tego typu rozrywki.
Pomysł na bohaterów i ich perypetie całkiem fajny, jednak miejscami fabuła przedstawiona w sposób zbyt oczywisty i nierozwojowy - niektóre wątki jasne jak słońce i niezmienne od początku do końca, np. brak ewolucji w uczuciach bohaterów.
Książka "Smak ciemności", będąca czwartą częścią cyklu, nieco mnie znużyła pewnymi podobieństwami do poprzednich tomów, więc oceniłam ją jako przeciętną.

Ta książka jest bardzo podobna do wszystkich wcześniejszych. Czasami miłe jest nawiązywanie do bohaterów wcześniejszej serii, ale jeśli w kolejnych częściach nowi bohaterzy też będą się kolejno ukrywać w domach wcześniejszych bohaterów to już zdecydowanie dalsze części stracą jakikolwiek sens.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna część serii "Strażnicy Wieczności" za mną :). Książka pt."Smak ciemności" , tak samo jak jej poprzedniczki zaskakuje historią bohaterów , jest dużo akcji , pojawiają się nowe fakty itp. Autorka chyba wpadła na pomysł,że na końcu każdej książki będzie happy end :) ponieważ , we wszystkich dotychczas przeczytanych przeze mnie częściach, na końcówce, następuje połączenie Wampira z jego ukochaną i od tej chwili stanowią nie rozerwalną jedność na wieki :). Nie żeby mi to przeszkadzało :). Dlatego z przyjemnością poznam dalsze losy bohaterów tej serii . Polecam !

Uwielbiam jej książki. Wampirza miłość to coś co każda kobieta chciała by zaznać. Książka lekka i wciągająca. Troszkę drażni mnie opór Anny, jednak książka ma w sobie to coś.

Początek książki dość niezrozumiały, ponieważ pojawiają się postacie o których nie było nawet słowa w poprzednich częściach. Anna Śmiertelniczka w której żyłach płynie nieziemska moc. Cezar nieśmiertelny Wampir. Czy Anna stawi czoło niebezpiecznej czarodziejce? Czy Cezar zostanie u jej boku? na te pytania odpowiedzi znajdziecie czytając tę książkę. Mi jak każdą poprzednia z tej serii bardzo fajnie się czytało. teraz nie mogę doczekać się kolejnej ;)

"- Ale mogę wyobrazić sobie apetycznego przystojniaka przykutego do mojego łóżka, gdy się nim zajmuję. - Kajdankami? - Anna powstrzymała nerwowy śmiech, instynktownie zaciskając rękę na torebce. - Zawsze zastanawiało mnie, jak udaje ci się zatrzymać faceta w łóżku."

Może fajne ale nie dla mnie , zanudziła mnie poprzedni tom ale tylko to moje zdanie , duży plus że dobrze się czyta.

Wszędzie mrok, ciemność, tajemnicze i mroczne postacie, przemoc, niebezpieczeństwo, pożądanie, namiętność i oczywiście miłość w głównej roli. Z każdą następną częścią autorka coraz bardziej nas zaskakuje pomysłami i oryginalnymi bohaterami. Każdy tom jest inny. Opowiada o innych bohaterach ale nie zapominając o starych bohaterach. Historie wszystkich coraz bardziej się plątają i nie polecam sięgania po następne serie bez znajomości poprzednich.

• Paranormal romance
  • Wampiry