Ewangelia Życia Doskonałego V Ewangelia

8320546265
Jezus, religia
religia
Mavericus

Ta praewangelia przez wiele lat była przechowywana w jednym z buddyjskich klasztorów w Tybecie, aby nie skalały jej ręce fałszerzy. Zawiera ona wydarzenia oraz rozmowy, których nie ma w dotychczas znanych Ewangeliach. Uwagę zwraca braterski stosunek Jezusa do zwierząt, wielokrotnie akcentowana idea reinkarnacji.

źródło opisu: Nota wydawcy

Mavericus | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Na fali zainteresowania książkami o Ewangelii Judasza, apokryfach Ewangelii według Jezusa, Marii Magdaleny i Marii (matki Jezusa). Prezentuję wam książkę, która może szokować. Chociażby tym, że :

"A uczniowie Jego przynieśli Mu dwa małe kosze pełne chleba i owoców i dzban pełen wody. A Jezus położył chleb i owoce przed nimi i postawił pełen dzban wody. I oni jedli i pili wszyscy i byli nasyceni"*

Zastanawiacie się czemu pamiętacie, że Jezus rozmnożył ryby i kilka podpłomyków chleba. To odpowiadam Chrystus był przeciwnikiem zabijania jakiegokolwiek boskiego stworzenia włącznie z rybami.

Książka mało znana, niedoceniania zwłaszcza przez środowiska chrześcijańskie, którym moim zdaniem powinno zależeć na "pogłębianiu" wiedzy o życiu Jezusa Chrystusa, ale ... i tu się zaczynają schody.

Jak przeczytaliście w streszczeniu dane zawarte w tej książce nie ujrzały światła dziennego, pilnie ich strzeżono. Nie dziwię się, bo sama wzmianka, że Jezus był zwolennikiem reinkarnacji...

majkey | 2014-10-14
Przeczytana: 13 października 2014

No cóż. Kompilacja Ewangelii + wegetarianizm + elementy feminizmu. W sumie ciekawe myśli i ciekawe spojrzenie. Momentami "bajkowe", ale niektóre myśli, które nie pojawiły się w Ewangelii (tej uznanej) bardzo ciekawe i dające do myślenia :)

Devaam | 2015-09-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane