Wśród autorów znani i lubiani poeci, m.in.: Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Marta Berowska, Zofia Baszczyńska, Kazimiera Iłłakowiczówna, Stanisław Jachowicz, Jan Siwek, Maria Konopnicka, Julian Tuwim, Natalia Usenko, Danuta Wawiłow. Wiersze zostały ułożone tematycznie. W tej książeczce spotkacie swoich rówieśników - nie zawsze grzeczne dzieciaki, przeczytacie się, że zwykłe rzeczy mogą być niezwykłe, przeniesiecie się do baśniowej krainy Andersena, wyruszycie w kosmiczną podróż lub podróż po bocianie. Piękne kołysanki, w większości publikowane w tym zbiorze po raz pierwszy, ukołyszą Was do dobrego snu.

źródło opisu: Martel, 2010

starshefa | 2013-04-13