Okultyzm. O zagrożeniach płynących z uwikłania w spirytyzm, magię, wróżby

Wydawnictwo: Esprit
978-83-600-4078-2
okultyzm, zagrożenie
Maria

Wielu współczesnych ludzi ulega pokusie i szuka uzdrowienia i uwolnienia od zła nie w Bogu, lecz w okultyzmie. Dlatego radzą się jasnowidzów, chiromantów, magów i im podobnym. Zajmują się astrologią, wierzą w horoskopy, a gdy doświadczają choroby, udają się do najprzeróżniejszych okultystycznych uzdrowicieli, którzy zazwyczaj są narzędziami w rękach złych duchów. Książka autorstwa Grzegorza Bacika, w sposób bardzo prosty i zrozumiały, opisuje współczesne zagrożenia związane z kontaktem z okultyzmem, z których tak naprawdę wielu nie zdaje sobie sprawy. Jest tu mowa o magii (maleficium, zabobon, przesąd), spirytyzmie, wróżbiarstwie (astrologia, kartomancja, radiestezja, zabobony, wróżby, przesądy), medycynie okultystycznej (bioenergoterapia, reiki, homeopatia, irydologia, akupunktura, aromaterapia, Feng Shui), o jodze, walkach wschodu, satanizmie... Ta książka nie tylko powinna przerażać, ale przede wszystkim powinna otwierać nam oczy na rzeczywiste zagrożenia, jakie płyną z okultyzmu. Zagrożenia, o jakich nie wiemy, jakich sobie nie uświadamiamy, a przed którymi w jasny sposób przestrzega zarówno Pismo święte, jak i nauczanie Kościoła katolickiego.

źródło okładki: http://www.gbacik.is.net.pl/literatura.html

Maras | 2018-07-12
Przeczytana: 09 lipca 2018

Bardzo dobra książka uświadamiająca ile w ludzkim życiu czai się zagrożeń związanych z okultyzmem oraz to jaki on ma wpływ na postępowanie. Ponadto autor wskazuje jak uniknąć konsekwencji ciągłego stosowania praktyk okultystycznych, które niejednokrotnie wodzą człowieka na manowce.

Marceli | 2016-01-23
Przeczytana: styczeń 2016

Autor przedstawia cały wachlarz zagrożeń duchowych, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Z pozoru mało istotne tj: Hemeoopatia, Reiki, Wróżbiatstwo, a jednak bardzo niebezpieczne. Polecam każdemu.

Herald | 2015-08-04

Książka to bezpodstawny atak na wszystko co możliwe. Nie warto czytać tej książki chyba, że ktoś ma podobne poglądy do autora, nawet homeopatia czy joga tam jest złem wcielonym. Jednostronne podejście i głupoty wyssane z palca. Jedynie dodatek przedstawiający symbole jest ciekawy i obiektywny.

Alicja | 2014-07-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Bardzo dobra książka. Autor porusza zagadnienie okultyzmu i tego, co jest z nim powiązane. Opisuje poszczególne praktyki, wzbogacając je odniesieniami do nich z Pisma Św. i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Podaje także świadectwa osób, które te praktyki stosowały. Jest to moim zdaniem ważna część tej książki, gdyż pokazuje czytelnikowi dosadnie z czym wiąże się wejście w świat okultyzmu. Książka pokazuje także jak bardzo praktyki okultystyczne wrosły we współczesne życie, stały się elementem tradycji czy powielanych przesądów. I ten fakt pokazuje, jak łatwo i bezkrytycznie przyjmujemy okultyzm w nasze życie, nie zdając sobie sprawy jakie konsekwencje będziemy z tego tytułu ponosić. Warto przeczytać i zastanowić się czy i my nie weszliśmy na tą z pozoru niewinnie wyglądającą drogę- a jeśli tak- to co możemy zrobić by z niej zejść. Polecam!

sandrola | 2014-06-13

Bardzo dobra, interesująca książka. Autor w przystępny sposób przybliża zagrożenia wynikające z okultyzmu, ale przede wszystkim pokazuje jak łatwo dostępny jest on w naszym codziennym życiu, jakie zastawia na nas pułapki i jak się przed nim bronić. Ta książka zdecydowanie otwiera oczy na to, jak podstępne potrafią być demony.

diuna84 | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Szybko się czyta, dobrze zebrane myśli w konkretnych rozdziałach i podrozdziałach. Trzeba uważać na wiele rzeczy otaczających nas. Książka zawiera świadectwa, które pozwalają może dojrzeć co dzieje się bardzo blisko nas, w naszych rodzinach i uświadomić innych, że to co świat prezentuje w koło i media, wcale nie jest dobre. Pamiętaj ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ.