Prawo wykroczeń (materialne i procesowe)

Wydawnictwo: C.H. Beck
83-7247-81-55
prawo karne, prawo wykroczeń
biznes, finanse

Podręcznik Prawo wykroczeń w części dotyczącej materialnego prawa wykroczeń przedstawia m.in. zagadnienia: zasad odpowiedzialności za wykroczenia , wymiaru kary i środków karnych, najważniejszych kategorii wykroczeń. Natomiast w części odnoszącej się do procesowego prawa wykroczeń omówiono m.in. kwestie związane z: przesłankami procesowymi, stronami i ich reprezentantami, przebiegiem postępowania. Szóste wydanie zawiera zmiany dotyczące postępowania mandatowego w zakresie orzekania grzywny w sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika oraz wymiaru kary wobec sprawców wykroczeń chuligańskich, a także stosowania wobec nich postępowania przyspieszonego. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

źródło opisu: Wydawnictwo C.H. Beck, 2002

Amadeusz | 2013-09-29