Co pozostaje. Notesy 1955-1971

Che cosa rimane. Taccuini 1955-1971
83-07-02813-2
eseje, literatura, filozofia, historia
verbo

"Co pozostaje. Notesy 1955-1971" to rodzaj intelektualnego pamiętnika: refleksje nad sensem żcia, pasje i fascynacje, komentarze do czytanych lektur. Nie ma tu intymnych zwierzeń ani plotek, choć skala zainteresowańpisarza jest zaiste ogromna: minispódniczki i Sokrates, uniwersalne wrtości i bomba atomowa, wolność i zniewolenie, sztuka i piękno, zgrożenie cywilizacji przez autorytaryzm, przemijanie czasu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: internet