Karol Wojtyła. Opowieść o świętości

83-7183-082-3
Jan Paweł II
religia
colezanka

Książka "Karol Wojtyła. Opowieść o świętości", przedstawia obok faktów z niezwykłego życia Papieża-Polaka, także problemy współczesnego Kościoła katolickiego. Jan A. Fręś starał się w niej zachować równowagę pomiędzy popularną opowieścią biograficzną oraz zagadnieniami z dziedziny filozofii, teologii i nauki społecznej. Książka ta - jak pisze na wstępie jej Autor - "adresowana jest do...

Książka ta - jak pisze na wstępie jej Autor - "adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, także tych, którzy nie czytują literatury religijnej, a być może nawet są daleko od bieżących spraw Kościoła. Postać i znaczenie Papieża Jana Pawła II wykracza wszak znacznie poza ramy określone funkcją Najwyższego Kapłana. Jest on powszechnie postrzegany jako jedna z najwybitniejszych osobistości tego stulecia, sumienie naszej współczesności - bez względu na wyznanie ludzi, dla których jest autorytetem".
Opowieść o Ojcu Świętym - wbrew temu, co mógłby sugerować jej tytuł - nie ma charakteru hagiograficznego. Świętość rozumiana jest tu szerzej, odnosi się nie tylko do postaci samego Karola Wojtyły, lecz także do życia ludzkiego w ogóle, do wiary, pracy, miłości.
Wartość prezentowanej publikacji podnoszą niweątpliwie liczne cytaty Papieża i jego biografów oraz wspaniałe zdjęcia Adama Bujaka.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie