Praktykowanie Obecności

Tłumaczenie: Teresa Bahder, Paweł Bahder
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Urzeczywistnienia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biblioteka Nowej Ziemi
Practicing the Presence
978-83-61897-12-5
medytacja, mistycyzm, samopoznanie
filozofia i etyka
AleksaZ

"Każdy, kto zaznał niezadowolenia, niezaspokojenia czy frustracji będzie w stanie zobaczyć, że istnieje tylko jedno brakujące ogniwo w całym tym łańcuchu harmonijnego życia. Jest nim praktykowanie obecności Boga - świadome, codzienne, w każdej godzinie przebywanie w jakiejś duchowej prawdzie z pisma świętego, bez względu na to czy to będzie pismo chrześcijańskie, hebrajskie, hinduskie, buddyjskie, taoistyczne czy muzułmańskie." - ze wstępu do książki.
Sławny wykładowca i nauczyciel Joel S. Goldsmith prowadzi nas krok po kroku od frustracji, poczucia braku i ludzkiego niezadowolenia do świadomego związku ze Stwórcą. Fałszywe przekonanie, że żyjemy w oddzieleniu od Boga może być zastąpione przez radosne doświadczenie transcendentalnej Obecności, która zawsze jest przy nas, a każdy, kto pozostaje na nią otwarty jest prowadzony, ochraniany i zaopatrywany w nieskończoną miłość i inteligencję. Autor wyjaśnia zasadę funkcjonowania zasobów duchowych i odsłania tajemnicę braterstwa ludzkości jako istniejącego w świecie kręgu Świadomości Chrystusowej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.motyleksiazkowe.pl

Ramon | 2016-02-25
Przeczytana: 2009 rok

Jedna z najważniejszych, najwspanialszych i najpiękniejszych książek ("najprostsza, ale najgłębsza" z tych, które napisał - tak stwierdził sam autor).

Eckhart Tolle poleca pisma Joela Goldsmitha, jeśli więc czytałeś Potęgę Teraźniejszości, Praktykowanie Obecności może trafić w Twoje serce...

Arkadiusz Pilarczyk | 2015-06-13
bimber55 | 2014-06-18