Gra o jutro 2

Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-60656-10-5
Mateusz

Równe czterdzieści lat temu udało nam się opublikować książkę wymierzoną przeciw panującemu wówczas zastojowi. W miesiąc po ukazaniu się książki sekretarz KC, towarzysz Bolesław J., kazał wycofać ją z księgarń - na szczęście, za późno, bo już się rozeszła. Książka nosiła tytuł "Gra o jutro" i stała się sensacją, choć mówiła jedynie o tym, co się dzieje i co się robi w gospodarkach zachodnich, ukazywała ówczesny przewrót w zarządzaniu przemysłem i gospodarką. Ale przekonywała też (argumentacją wówczas wywrotową), że tylko sprzedaż i pieniądz mogą sprawdzać efekty działalności gospodarczej, a nie wskaźniki czy wykonanie planu. Chodziło, innymi słowy, o zainstalowanie rynku...
Po dwudziestu latach Leszek Balcerowicz przy poparciu pierwszego demokratycznego rządu Polski zainstalował w Polsce rynek. Jak wówczas, tak i w tej książce nie zajmiemy się wszystkimi problemami. Skupimy się na tym tylko, na czym się znamy - na czym znają się nasi bliscy przyjaciele, koledzy i znajomi, a my dzięki nim. Przez ponad czterdzieści lat staraliśmy się utrzymywać na różne sposoby kontakt z fachowcami z wielu dziedzin ważnych dla rozwoju Polski - i z niemała satysfakcją możemy powiedzieć, że współpracowaliśmy z najciekawszymi ludźmi naszego kraju, kompetentnymi i twórczymi.

Im dedykujemy tę książkę - dziś zatytułowaną "Gra o jutro 2"

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Gra-o-jutro-2_Stefan-Bratkowski-A...»

Piotr Czajkowski | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Bardzo ciekawa ksiazka w formie poradnika dla rzadzacych, z ktorego oni na pewno nie skorzystaja. Bardzo ciekawe pomysly, otwiera oczy w wielu sprawach. Autorzy jednak za bardzo wierza w polskie spoleczenstwo, ktoro wg nich moze sie przestawic na dobre pomysly ze spoleczenstwa angielskiego. Ja nie mam tyle wiary i za to minus. Duzy plus za opis mozliwej gospodarki wodnej i rzeczowe podejscie do elektrownii atomowych. I poslowie z perelka od samego Kapuscinskiego. Polecam, jesli nie boicie sie podrecznikowego jezyka.

Mateusz | 2011-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Świetna pozycja, wymagająca dużego skupienia i także niemałej wiedzy w sprawach gospodarczych naszego kraju. Autorzy duży nacisk kładą na polskie rozwiązania, które świetnie sprawdzały się już w XIV wieku jak hipoteka, czy z początkiem XX wieku jak weksle.
Co dla mnie szczególnie ważne opisano tutaj po krótce kwestię rozwoju polskiej energetyki.

Polecam wszystkim zainteresowanym polską gospodarką, systemem emerytalnym, ubezpieczeniowym... czy też po prostu chcącym poczytać o absurdach w Polsce.

bookeater | 2013-07-18
Przeczytana: 14 lipca 2013

Każdemu komu leży na sercu los Polski powinien przeczytać. Zwłaszcza nasza szeroko rozumiana władza.

Marta | 2014-11-19
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam