Niby-dziennik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320715806
dziennik, pamiętnik
lajt

Zygmunt Mycielski, artysta i arystokrata, kompozytor i publicysta muzyczny, swoje zapiski, prowadzone jeszcze przed wojną, nazwał ostatecznie „Niby- dziennikiem” - bliższe są bowiem eseistyce niż kronice, choć autor żywo interesował się otaczającą rzeczywistością. Przy tej lekturze wracamy do świata, który jest antypodą czasów hałaśliwych, bez manier i bez fasonu, z łatwymi celami i płytką refleksją.
Niby-dziennik obejmujący lata 1969-1981, to zaledwie skromna część tych zapisków, stanowi integralną część spuścizny, jaką po sobie pozostawił.

źródło opisu: http://www.iskry.com.pl/tytul/28

źródło okładki: http://www.iskry.com.pl/tytul/28

Roman Dłużniewski | 2016-12-28

Autor to dość ciekawy facet. Przyjaciel Andrzejewskiego, z którym łączyły go wspólne preferencje seksualne, nie dał się złamać, a przede wszystkim potrafił zachować niezależność. Był jednym z niewielu ludzi z kręgów stricte muzycznych szykanowanych przez SB. A jego Niby-dziennik przenosi nas nieco w przeszłość, w czasy, w których wszystko było chyba prostsze.

Sporo informacji na temat stosunków panujących po 44 roku, w środowisku artystycznym na tle politycznym i kulturalnym. Był homoseksualistą z czym się specjalnie nie ukrywał.

edda_poetycka Edyta | 2012-11-28
Przeczytana: listopad 2012