Walka

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Struggle
9788324132034
wampiry

Straszliwa walka braci wampirów i dziewczyna związana z jednym z nich na śmierć i życie.
Stefano przepadł bez śladu. Elena postanawia za wszelką cenę odnaleźć ukochanego. Damon twierdzi, że zabił znienawidzonego brata, jednak Elena czuje, że to nieprawda. Tym bardziej że jej przyjaciółka, która ma dar jasnowidzenia, widzi Stefano uwięzionego w jakimś strasznym miejscu...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/862/pami%C4...»

boziaczek | 2012-07-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Przeczytałam tylko z sentymentu dla serialu i ciekawości. Myślałam, że nie może być gorsza od pierwszej części, ale niestety jest. Styl pisarki okropny, dialogi tragiczne, fabuła zbyt naciągana... Nie warto!

virgo123 | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Mimo, że w pierwszym tomie były wypadki i morderstwa, to mam wrażenie, że drugi tom był straszniejszy. Oczywiście bardzo mi się nie podobał wypadek Eleny, ale nic na to nie poradzę :P

Ervisha | 2010-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Beznadzieja, beznadzieja i jeszcze raz beznadzieja. Odradzam - szkoda czasu na taką grafomanię

Magdalena | 2013-12-06
Na półkach: Przeczytane, E-półka
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Miałam poczekać z przeczytanem tej części, ale pomyślałam, że gorzej być już nie może. Poziom utrzymany jest ten sam, ale taki styl ma autorka. Jaki, każdy sam widzi. Jedyne czego nie można jej zarzucić, że ma ciekawe pomysły. A co do książki zaskoczyła mnie przemiana Eleny (tak szybko?) oraz to, że od razu się z tym pogodziła. Ogólnie nic ciekawego się tu nie dzieje, wszystko związane z pamiętnikiem. Zagadkowa wichura to mała odskocznia od monotonii panującej w książce. Zastanawia mnie tytuł tej części, ponieważ walka nie była w ogóle opisana, zaledwie mały skrawek. Książka nie powala na kolana. Wydaje mi się, że nawet bez wcześniejszego oglądania serialu, nie zachwyciłaby mnie. Jednak przeczytam pozostałe części, aby sprawdzić jak, i czy w ogóle, w książce rozwinie sie akcja.

Wybredna Maruda | 2013-03-23
Przeczytana: 23 marca 2013

„Ty mała idiotko! Jeśli tak bardzo chcesz spotkać się ze śmiercią, to ja sam cię jej przedstawię.”

Coraz częściej zdarza mi się czytać serie, do których nie mogę się oderwać. Tak też było z „Pamiętnikami Wampirów”, o których wiele złego zdążyłam się nasłuchać. Szybciutko przeczytałam „Przebudzenie”, zaraz potem sięgnęłam po „Walkę”. A teraz przygotowuję się do trzeciego tomu kultowej serii.

„Walka” rozpoczyna się kilka sekund po zakończeniu poprzedniej części. Sprawia to, że czytelnik, nie odczuwa tych dziwnych niedopowiedzeń, kiedy to natrafia się na nową książkę i łatwo się klimatyzuje. Chyba, że miało się dość długą przerwę pomiędzy tomami – może wtedy umknąć kilka szczegółów.

Stefano, nasz przystojny wampir, coraz bardziej zaczyna zdawać sobie sprawę, że kocha śmiertelniczkę, młodą Elenę, a nie kobietę sprzed kilkuset lat, którą bezpowrotnie stracił. Jednak od przybycia Stefano do Fell’s Church, w mieście zaczynają dziać się dziwne rzeczy – coraz więcej ludzi ginie przez...

Ladyyoung | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Podobnie jak pierwszy tom, bez rewelacji. Główna bohaterka momentami mniej irytująca. Cała historia jest dla mnie jakby wybrakowana. Coś się dzieje nagle, bez głębszego opisu. Damon i Elena - coś ich łączy, ale ciężko stwierdzić, co i dlaczego. Słaba.

popiszsieplay | 2017-10-10
Przeczytana: grudzień 2010

Idiotyczność niektórych scen przerosła moje oczekiwania. Główna bohaterka denerwuje tak bardzo, że walczę, by dotrwać do końca.

"W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem."

Pisane_Myślami | 2015-02-05

"To wszystko nieważne. Wszystko się jakoś ułoży. Musi się ułożyć. A potem [...] będziemy szczęśliwi. Dlaczego nie miałoby tak być? Przecież nie ma żadnego powodu."

Stefano Salvatore znika a zamiast niego w Fell's Church pojawia się jego brat Damon ukrywający ich pokrewieństwo. Mimo usilnych przekonywań młodzieńca o tym, że Stefano nie żyje, Elena stara się go odszukać. Do problemów dziewczyny dochodzi fakt, że ktoś upublicznia jej zapiski ze starego pamiętnika, które mogą sprawić, że Stefano będzie w niebezpieczeństwie. Po kolejnych spotkaniach z Damonem, chłopak dziewczyny stara się uświadomić Elenę o sposobach zapobiegania silnej mocy jego brata.

Czy Damon posunie się do czegoś więcej niż grożenie bliskim Eleny, by ją zdobyć? Czy ukrywanie sekretów przed Stefano jest dobrym wyjściem? Czy morderca i ten, kto upublicznia pamiętnik Eleny to ta sama osoba?

Po pierwszej części cyklu "Pamiętniki Wampirów" miałam mieszane uczucia co do akcji, bohaterów i stylu autorki, które moim...

Kinga | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Łudziłam się, że druga część pozytywnie mnie zaskoczy. Nie zaskoczyła - jest tak samo przeciętna, jak poprzedniczka, jedynie więcej w niej mgły, zimnych podmuchów wiatru i Damona, wampira który dba o 'dobre', przerażające imię swojej rasy.

Bo ze Stefano taki wampir jak z koziej dupy trąba. Co to za wampir, który wciąż jest słaby i wrażliwy? Na szczęście na zakończenie książki wziął się za siebie i dlatego też sięgnę po kolejną część. Z ciekawości.. czy stać go na coś więcej niż wieczne osłabienie.

Ania Suska | 2014-08-23
Przeczytana: 2013 rok

Nie wytrzymałam, nie doczytałam tej książki. Tej serii nie da się czytać. Elena zachowuje się jak jakiś rozkapryszony dzieciak, a sama książka staje się denna i bez wyrazu. Mam wrażenie, że autorka tej serii umieściła cały pomysł na jedną książkę w całej serii. Ogólnie autorka istotnie pisze lekko, ale dla mnie postać Eleny jest przesadzona. Rozumiem niezdecydowanie, ale no ludzie, ile można o tym czytać? Nie na moje nerwy.