Diament w Twojej kieszeni

The Diamond in Your Pocket
978-83-930663-0-8
filozofia i etyka
AleksaZ

W książce "Diament w Twojej kieszeni" Gangaji opisuje nasze nigdy nie kończące się poszukiwanie spełnienia, które paradoksalnie jest już obecne, kiedy tylko zatrzymamy się na moment, aby rozpoznać jego prawdziwe źródło. Gangaji - nauczycielka duchowa urodzona w USA - poprzez bardzo liczne odosobnienia, wykłady i spotkania publiczne wpłynęła na życie tysięcy ludzi, pomagając połączyć...

Gangaji - nauczycielka duchowa urodzona w USA - poprzez bardzo liczne odosobnienia, wykłady i spotkania publiczne wpłynęła na życie tysięcy ludzi, pomagając połączyć obserwacje i pytania, które pojawiają się na duchowej ścieżce. Jak szlachetny kamień "Diament w Twojej kieszeni" oddziela to, co fałszywe i wskazuje na rzeczywistość. Oto wspaniała seria wykładów i wglądów, do których na pewno będziesz chciał powracać wciąż na nowo.

Badając wiele tematów - od wyzwolenia się od potrzeby kontroli, poprzez trans języka, do ukrytego skarbu w rozpaczy "Diament w Twojej kieszeni" pomaga kultywować odwagę bycia bezbronnym, tak aby móc otworzyć się i autentycznie połączyć z nieznanym. Gangaji w niezwykle głęboki sposób wskazuje jak zatrzymać nieprzerwaną aktywność umysłu i doświadczyć blasku tego, kim naprawdę jesteś, w każdej obecnej chwili.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.ksiazka48.pl

maja7 | 2013-10-26
Przeczytana: 14 września 2013

Ciekawa ksiązka o rozwoju duchowym z przedmową Eckharta Tolle.
Gąngaji stawia w niej głębokie pytania, aby zachęcić do głębokiej i uczciwej samoobserwacji i wglądu. Ważne, aby odpowiadając na nie, nie używać myślącego umysłu, bowiem tylko wtedy jest szansa na ominięcie wewnętrznego cenzora. Celem pytań jest stworzenie przestrzeni dla bezpośredniego samo-wglądu, tak aby móc dostrzec koncepcje i przekonania, które do tej pory uznawane były za rzeczywistość, a które umykały z pola widzenia. Polecam, bo zawsze mozna znależź cos co wstrząsnie nami do głebi...

zamekhamleta | 2012-04-13

Sięgnęłam po tę książkę głównie z uwagi na to, że przedmowę napisał Eckhart Tolle, którego prace sobie bardzo cenię. Jednak przez tę pracę ciężko mi było przebrnąć. Była, jak dla mnie, po prostu nudna. Nie wnosi w sumie nic nowego, dla kogoś zaznajomionego już trochę z tematyka duchową.

Ania | 2015-09-05
Na półkach: Przeczytane, E booki