Truskawki i poziomki

Wydawnictwo: Watra
truskawki, poziomki, owoce
takisobiejac

Truskawki i poziomki należą do owoców sezonowych. Pierwsze z nich pojawiają się na rynku w czerwcu i w połowie lipca. Poziomki zaś owocują dłużej - przez całe lato, z dwutygodniową przerwą w lipcu lub sierpniu. Są one dużo mniej popularne, ponieważ odznaczają się mniejsza plennością, choć ich wartość odżywcza nie ustępuje truskawkom. W pierwszej części tej książeczki próbuję wykazać, jak wiele...

Truskawki i poziomki należą do owoców sezonowych.
W pierwszej części tej książeczki próbuję wykazać, jak wiele cennych składników zawierają te owoce oraz jak duża jest ich wartość odżywcza. Cechy te przemawiają za wzrostem produkcji truskawek i poziomek. Podałam też charakterystykę najważniejszych odmian z uwzględnieniem ich zastosowania w potrawach oraz przydatności na przetwory.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: kalinoteka.pl

Bardzo sympatyczna, apetyczna książka o owocach sezonowych, o ulubionych moich owocach truskawkach.
Czyta się super,z przyjemnością.

książek: 2013
takisobiejac | 2011-05-17