Św. Eugeniusz de Mazenod

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7505-758-4
biografia, historia, religia
historia
poznanianka

Św. Eugeniusz de Mazenod (1782-1861) założył Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, które dotarło z Ewangelią na krańce świata. Odegrało również istotną rolę w porewolucyjnej odnowie Kościoła we Francji. Już za życia nazywany był "drugim Pawłem Apostołem". Mianowany biskupem Marsylii żył skromnie, ojcowską opieką otaczał potrzebujących, odwiedzał chorych, a przy okazji pieszych wypraw do wizytowanych kościołów zwykł przystawać na rozmowę z napotkanymi ludźmi. Kanonizowany w 1995 roku ogłoszony został przez Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=59717

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=59717

poznanianka | 2012-11-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Święty Eugeniusz de Mazenod to jedna z najnowszych pozycji w serii, wydana w kwietniu 2011 roku. Trochę dłuższa (120 stron), ale na pewno nie mniej ciekawa. Opowiada historie założyciela Zakonu Oblatów, późniejszego biskupa Marsylii a w ostateczności świętego. Choć nie wiem, czy jeśli bym go spotkała, stwierdziłabym, że jest taki święty.
To biografia fascynująca, bo człowiek był nieszablonowy. Moim ulubionym obrazem z jego życia jest sytuacja, kiedy to (jako biskup miejsca) zwalnia wiernych z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej Wielkanocnej, po to, aby mogli oni wziąć udział w wyborach!
Zdecydowanie watro zapoznać się z takim życiorysem :)

Konrad | 2016-06-10
Arkadiusz Lipiński | 2014-10-03