O aniołkach, diabełkach, ludziach i automatach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Gladka

16 opowiadań rozgrywający się w świecie aniołów i diabłów, ludzi i maszyn (także tych metaforycznych). Baśnie niosące ze sobą wartości religijne i patriotyczne. Opowiadania są następujące: "Aniołek w klatce", "Dwie narady", "Trzy kolorowe aniołki", "Terra, Paralityk", "Przedpiekle", "Labirynt", "Poczekalnia", "Smok", "Naród gadaczy"

źródło opisu: Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 1991

źródło okładki: http://allegro.pl/o-aniolkach-diabelkach-ludziach-...»

kubax84 | 2015-05-23
Przeczytana: 13 listopada 2013

To jest dopiero książka. Dziękuję Ci Boże, że dałeś oczy i jakiś tam rozum, abym mógł sobie lekturą tej cienkiej książeczki wnieść w życie nieco światła. I to światła w obydwu tego słowach znaczeniach - bo będąc radosną i mądrą, ale też refleksyjną, czyni to nasze doczesne pielgrzymowanie milszym. Niektórymi historyjkami autor wzrusza, innymi smuci, ale zawsze pozostawia w czytelniku to coś, jakąś ideę, ziarno prawdy, które nie powinny zostać przez ludzi zapomniane. Ksiądz Maliński został przez Boga obdarowany umiejętnością przekazywania ważnych i trudnych prawd w pięknej i przystępnej formie. I co najlepsze - dzieli się tym darem z nami! Radość i dzięki za ten zbiorek, Polecam.

Gladka | 2011-05-16

Kiedy byłam mała, te baśnie wydawały mi się w większości niezwykle smutne. Teraz wydają mi się po prostu życiowe XD

Rege | 2017-05-25

Obowiązkowa!